Jak wynająć lokal pod gastronomię, by zabezpieczyć swoje interesy? DARMOWY E-BOOK OD PRAWNIKA!

Mamy świetną informację dla każdego przyszłego restauratora! Jeśli planujesz otworzyć swój lokal gastronomiczny, przygotowaliśmy dla Ciebie małą pomoc. Właśnie pojawił się nowy e-book na temat wynajmu lokalu pod gastronomię, który został przygotowany przez Adw. Martę Kosecką – specjalistkę od prawa w gastronomii!! 

Umowa najmu lokalu gastronomicznego

Umowa najmu to fundament, od którego powinieneś rozpocząć otwieranie własnej działalności gastronomicznej. Jeżeli sądzisz, że otwierając lokal powinieneś martwić się jego wystrojem, wyposażeniem czy reklamą, to jesteś w błędzie. O ile nie otwierasz swojej gastronomii w lokalu, który stanowi Twoją własność, pierwszym elementem, który powinieneś zabezpieczyć i nie żałować na niego środków finansowych, jest umowa najmu lokalu. W przypadku podpisania niekorzystnej dla Ciebie umowy, w trakcie prowadzenia działalności lub po zakończeniu zwykle kosztownych remontów, włożenia mnóstwa czasu i pieniędzy w reklamę, nagle może okazać się, że dalsze prowadzenie działalności w tym lokalu stanie się niemożliwe bądź nieopłacalne!

W naszym e-booku zwracamy uwagę na zapisy prawne, które obowiązkowo powinny znaleźć się w umowie najmu lokalu gastronomicznego oraz kwestie takie, jak czas trwania umowy najmu możliwości jej rozwiązania w trakcie jej obowiązywania czy kwestię zwrotu nakładów poczynionych na lokal w ramach prac adaptacyjnych. Dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę przy negocjowaniu i zawieraniu umowy najmu oraz jakie zapisy są w umowie najmu absolutnie obowiązkowe.

POBIERZ E-BOOK O WYNAJMIE

Kompleksowy poradnik o wynajmie lokalu

Szukasz gotowych porad prawnych i wskazówek na temat umowy najmu lokalu? Skorzystaj z naszego , kompleksowego poradnika dla restauratorów, w którym Adwokat Marta Kosecka (specjalizująca się w prawie dla gastronomii) wyjaśnia, na co należy zwrócić uwagę przy wynajmie lokalu gastronomicznego oraz jaką umowę podpisać, by zapewnić sobie największe bezpieczeństwo.

W środku e-booka znajdziesz:

✅ Wszystko o umowie najmu

Jakie konsekwencje niosą za sobą różne rodzaje umów? Która forma umowy jest lepsza? Jak zastrzec w umowie swoje warunki? W poradniku prawnik rozwiewa wszystkie wątpliwości na ten temat.

✅ Kwestie związane z czynszem i remontem

Jak uregulować kwestie czynszu, opłat i kaucji zabezpieczającej? Kto finansuje prace adaptacyjne w lokalu, a kto płaci za wykonany remont w razie rozwiązania umowy? W e-booku wyjaśniamy, jak to wygląda w praktyce. 

✅ Obowiązki stron i zasady użytkowania lokalu

Do czego zobowiązany jest najemca, a do czego wynajmujący? Jakich zasad musisz przestrzegać? Za co ponosisz odpowiedzialność? Dowiesz się tego z poradnika!

Kliknij poniżej, by pobrać darmowy poradnik! 👇

New call-to-action

Treść e-booka przygotowała Adw. Marta Kosecka, która prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gdyni i jest autorką wielu publikacji na temat prawa w gastronomii, a przede wszystkim bloga o tej tematyce: przepisnagastronomie.pl.

Prowadzi również szkolenia w zakresie prawa w branży gastronomicznej oraz udziela pomocy prawnej restauratorom na terenie całego kraju.

Szukasz profesjonalnej pomocy w zakresie prawa dotyczącego biznesu  gastronomicznego? Wejdź na stronę http://adwokatkosecka.pl/

Magda Okaz

Na co dzień łączę doświadczenie zdobyte w pracy w gastronomii oraz w marketingu, by tworzyć kreatywne treści internetowe dla restauratorów. Poprzez komunikację w mediach społecznościowych podpowiadam, jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by zarządzanie biznesem było proste i wygodne. W wolnym czasie zagłębiam się w świat historii true crime i psychologii.

Magda Okaz has 75 posts and counting. See all posts by Magda Okaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *