Nie tylko KDS – jak system POSbistro może pomóc w pracy kucharzowi?

Zazwyczaj kiedy myślimy o systemie POS w lokalu gastronomicznym, pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy to kelner przyjmujący zamówienia. Wiadomo także, że jest to świetne narzędzie dla właściciela, który za pomocą systemu może kontrolować swój biznes na odległość. To jednak nie wszystko. POS jest bowiem doskonałym dodatkiem do pracy kucharza. W czym pomaga? Wyjaśniamy w artykule!

Moduł Kuchnia w POSbistro

W POSbistro stworzyliśmy specjalny moduł, dedykowany dla kuchni, który można uruchomić na każdym urządzeniu z systemem Android, które spełnia minimalne wymagania techniczne. Ten moduł zapewnia stały kontakt między kelnerami a kuchnią, gdyż pozwala na wysyłanie zamówień bezpośrednio na ekran wyświetlacza dotykowego w kuchni lub na drukarkę bonową, czyli tzw. bonówkę. 

Przejdź do biblioteki

Ekran KDS dla restauracji

Ekran KDS – czyli Kitchen Display System jest idealnym sposobem na to, by wyeliminować z lokalu papierowe zamówienia i przyspieszyć obsługę gości. Jak to działa?

KDS usprawnia i przyspiesza komunikację między personelem w lokalu, gdyż zapewnia stały przesył informacji między kelnerami a kuchnią. Zamówienia wysyłane są bezpośrednio na ekran wyświetlacza w kuchni, przez co zamówienia wędrują automatycznie do kucharza, który może odznaczyć ich status na: “W trakcie” lub “Wydano”. Notyfikacja o gotowym do odbioru zamówieniu pojawia się od razu na tablecie lub smartwatchu kelnera, co znacznie przyspiesza proces wydawania, a co za tym idzie – usprawnia rotację stolików. Zamówienia mogą być też przesyłane w formie bonów, które samodzielnie drukują się na drukarce bonowej. Oprócz standardowych informacji, na zamówieniach znajdują się również wszelkie dodatkowe modyfikacje i ewentualne notatki dla kucharza. 

Pobierz kalkulator FC

Dodatkowe ustawienie w module Kuchnia

Nasz dedykowany moduł dla kuchni posiada również szereg dodatkowych opcji, które mają na celu jeszcze bardziej ułatwiać pracę. Nasz system daje możliwość zmiany następujących parametrów:

  • wyświetlaj tylko pozycje należące do obsługiwanych typów kuchni – zaznaczenie powoduje, że kucharz widzi tylko zamówienia, które ma obsługiwać (np. tylko zamówienia na kuchnię gorącą, bez zamówień na bar). Jeśli opcja jest odznaczona, widzi on zamówienia wszystkich typów kuchni, ale wydawać może tylko te, które należą do niego,
  • ukrywaj wydane pozycje – włączenie powoduje, że wydane dania znikają z ekranu zamówień na kuchni, odznaczenie powoduje, że nazwy wydanych dań są przekreślone,
  • grupuj po dacie dodania przedmiotu do rachunku – po zaznaczeniu, dania wyświetlane są w kolejności dodania ich na rachunku kelnerskim (ignoruje kolejność serwowania),
  • po wydaniu ustaw domyślnie status na “Odebrano” – zamówienia wydane z kuchni mają od razu status “Odebrano” zamiast domyślnego Wydano,
  • wybierz typ zamówień – wyłączenie poszczególnych typów spowoduje, że zamówienia o takim typie nie będą wyświetlane w module Kuchnia.
  • wybierz pomieszczenia – umożliwia wybór pomieszczenia, z którego zamówienia mają trafiać na ekran KDS (np. tylko sala, bez ogródka).

KDS to świetna metoda na usprawnienie pracy w lokalu, ale również na pokazanie klientom, że idzie on wraz z duchem czasu! Ty unikasz bałaganu z karteczkami i ryzyka pomyłki, a gości Twojej gastronomii doceniają Twój nowoczesny lokal.

New call-to-action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *