QR kody na stolikach – zobacz jak uruchomić bezkontaktową obsługę!

Zaskocz swoich Gości i pokaż im jak samodzielnie zamawiać jedzenie w lokalu i za nie zapłacić. W prosty sposób zmniejszysz kolejkę przy kasie i odciążysz swoich kelnerów. Będziesz do tego potrzebować jedynie kartki papieru, drukarki… i prostej aplikacji do zamówień od POSbistro.

Po ogłoszeniu otwarcia ogródków gastronomicznych i restauracji, wszyscy przygotowują się na powitanie Gości. Na profilach wielu restauracji pojawiły się posty o tworzeniu nowego menu, odświeżaniu stolików czy krzeseł i tworzeniu nowej, ciekawej przestrzeni dla klientów.

Jeśli chcesz wprowadzić powiew świeżości również u siebie i wykorzystać innowacyjne sposoby składania zamówienia, wprowadź do lokalu możliwość samoobsługi. Pozwoli Ci ona przyspieszyć realizację zamówień, ale również zapewnić większe bezpieczeństwo w lokalu i ograniczyć kontakt między kelnerem a Gośćmi.

Wydaje Ci się, że to kosztowne i trudne do wdrożenia rozwiązanie? Nic bardziej mylnego! Pokażemy Ci jak to zrobić w 3 prostych krokach.

1. Wykorzystaj własny system do zamówień online

Wykorzystaj możliwości systemu do zamówień online Virtual Menu, który umożliwia dodanie na stronie internetowej restauracji menu z opcją składania zamówienia. Wystarczy, że klient wejdzie na Twoją stronę, a będzie mógł wybrać interesujące go danie i zapłacić za nie online. Teraz wystarczy jedynie zachęcić Gości, by siedząc przy stoliku złożyli zamówienie za pomocą swojego smartfona. Jak udostępnić im link do strony? Najłatwiej zrobić to za pomocą kodu QR!

New call-to-action

2. Wygeneruj kod QR

By skierować klientów na stronę z menu Twojej restauracji skopiuj jej link, a następnie użyj darmowego narzędzia do generowania kodów QR, np. qr-online.pl. Wystarczy, że wejdziesz na stronę ze swoim menu online, skopiujesz link, a następnie wkleisz go w generatorze i klikniesz “generuj kod QR”. Otrzymasz swój kod w kilku formatach.

3. Umieść kody przy stolikach wraz z informacją dla klientów

Teraz musisz wydrukować kod w dobrej jakości i umieścić go przy stolikach. Koniecznie dodaj do nich informację, że kod odsyła do Twojej strony z zamówieniami i wystarczy go zeskanować telefonem, by przejść do menu online. By zeskanować kod zazwyczaj potrzebna jest odpowiednia aplikacja na telefonie.

I gotowe! Minimalnym kosztem możesz uruchomić u siebie ciekawą alternatywę dla tradycyjnego składania zamówienia!

Korzystasz z Virtual Menu lub DirectBistro, ale masz problem z wdrożeniem kodów QR? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w tym temacie! Tutaj znajdziesz kontakt do naszych doradców: Kontakt POSbistro

Wirtualne menu na tablecie

Jeśli chcesz zapewnić Gościom bardziej profesjonalny sposób składania zamówienia, wykorzystaj do tego eMenu. Jest to moduł POSbistro, który umożliwia przeglądanie menu na tablecie, samodzielne zamawianie i opłacanie rachunków. To od Ciebie zależy jakie uprawnienia dasz klientom.

Goście będą mogli wyświetlać zdjęcia menu, na spokojnie przeczytać opis dania i listę składników. eMenu posiada także funkcję wzywania kelnera.

Jeśli masz możliwość wyposażenia lokalu w kilka tabletów wypróbuj moduł eMenu!

New call-to-action

One thought on “QR kody na stolikach – zobacz jak uruchomić bezkontaktową obsługę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *