POSowner, czyli aplikacja, którą pokochali polscy restauratorzy!

Liczby, statystyki, wykresy czy diagramy to narzędzia pracy, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla wielkich korporacji i banków obracających sporą gotówką. Wraz ze skutecznością owych działań oraz rozwojem nauki o szeroko pojętym zarządzaniu, kontrola biznesu przenosi się na coraz niższe szczeble gospodarki. Dzięki temu, już nawet drobni przedsiębiorcy zaczynają zwracać szczególną uwagę na korzyści płynące z permanentnej kontroli biznesu, a co za tym idzie – podejmują słuszne decyzje, poparte rzeczywistymi argumentami w postaci liczb.

Jak trafnie zauważył ekspert ds. zarządzania Peter Drucker – nie można zarządzać czymś czego nie da się zmierzyć. Dlatego też dzisiaj, symbolem przewagi nad konkurencją jest ten przedsiębiorca, który ma wiedzę. A wiedzę tą czerpie z obserwacji, kontroli i analizy.

[banner id=”5424″]

W gastronomii ten trend powoli zaczyna kiełkować, a to dlatego, że dotychczasowe systemy POS umożliwiały ograniczony podgląd danych sprzedażowych, co sprawiało, że właściciel lub manager restauracji miał dostęp do aktualnych danych jedynie w miejscu pracy. Poza nią, był zdany na raportowanie sprzedaży w postaci sms’a lub e-maila o wybranej godzinie przez swoich pracowników.

Dzisiaj, rynek oferuje coraz więcej rozwiązań w postaci aplikacji na telefon, które o każdej porze dnia i z dowolnego miejsca na ziemi przesyłają aktualne informacje o utargu, otwartych rachunkach czy pracownikach zalogowanych do systemu. W ten sposób przedsiębiorca, nie będąc w restauracji, może dosłownie w każdej chwili podglądnąć co się w niej dzieje.

[banner id=”6099″]

POSowner to obecnie najlepsza aplikacja na rynku, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie kontroli biznesu gastronomicznego. Aplikacja początkowo była dostępna jedynie dla posiadaczy telefonów z systemem iOS, niemniej ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony przedsiębiorców, w lutym br. weszła na rynek wersja również na Androida.

Funkcje POSownera można sprowadzić do trzech podstawowych:

  • kontrola aktualnych statystyk sprzedażowych,

  • kontrola bieżących rachunków,

  • kontrola pracowników.

Pochylmy się pokrótce nad każdą z nich

Statystyki sprzedaży

POSowner działa jedynie z systemem do zarządzania restauracją POSbistro, dzięki któremu, gromadzi wszelkie dane o sprzedaży w czasie rzeczywistym i dostarcza je użytkownikowi w formie przejrzystych wykresów. Właściciel restauracji może podejrzeć aktualny utarg, bądź cofnąć się nawet o trzy miesiące wstecz, aby podejrzeć sprzedaż w wybranym okresie. To bardzo istotna funkcja, zwłaszcza dla mobilnych przedsiębiorców, którzy sporo czasu spędzają poza firmą. Szczególnie ceniona jest również wśród właścicieli franczyz lub rozbudowanych sieci gastronomicznych. Dlaczego? Ponieważ dostarcza kompleksowe informacje o wszystkich punktach, przez co zarządzanie wieloma lokalami jednocześnie staje się łatwiejsze.

Aplikacja do kontroli biznesu gastronomicznego POSowner

“(…)Szczególnie użyteczna jest dla nas aplikacja POSowner, która umożliwia podgląd m.in. danych sprzedażowych z wszystkich lokali w czasie rzeczywistym. Takie aktualne dane, pozwalają na dynamiczne prowadzenie biznesu i podejmowanie adekwatnych działań. Zdecydowanie polecamy ten system!" – Tomasz Jench, właściciel New York Pizza Department

Kontrola rachunków

Kontrola zarówno utargu jak i pojedynczych rachunków powinna pomóc w realizacji celu, jaki określi sobie przedsiębiorca, tylko wtedy staje się efektywna. Dlatego, aby dobrze zrozumieć swój biznes, powinniśmy wiedzieć również co dokładnie sprzedaje się w naszym lokalu, w jakich godzinach oraz ilu gości średnio obsługujemy. Dzięki funkcji kontroli bieżących rachunków, przedsiębiorca ma wgląd w to co aktualnie jest zamawiane w jego restauracji, a także ile zrealizowano do tej pory zamówień. Co więcej, dla bardziej wnikliwych są dostępne również informacje o czasie realizacji zamówień, ilości osób, czy statusie zamówienia w danym momencie. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, jak wygląda obecnie sytuacja w restauracji, czy i ilu jest gości oraz ile zajmują stolików.

posowner

Kontrola pracowników

Anomia pracownicza, czyli działanie pracowników na szkodę firmy, powoli zaczyna mieć charakter społeczny, ponieważ, jak wynika z raportów dotyczy już prawie 78% polskich przedsiębiorstw. W gastronomii mówi się, że kradzieże, zwłaszcza żywności to już niemal norma. Ale czy musi tak być? Otóż twórcy POSownera, zdecydowali się rozszerzyć funkcjonalności aplikacji, również o szeroki panel dotyczący kontroli pracowników. Warto tutaj zaznaczyć, że według kodeksu pracy, celem kontroli powinien być interes pracodawcy, a więc wszelkie informacje dotyczące przychodów, oraz pracy personelu są jak najbardziej w zasięgu kompetencji szefa, bądź osoby, którą do tego wyznaczył. POSowner umożliwia podgląd listy pracowników, którzy są aktualnie zalogowani w systemie POSbistro. Ta funkcja pomaga dowiedzieć, się czy pracownik na pewno zjawił się na czas w pracy, czy jego przerwa się nie przedłuża itp. Pracodawca może uzyskać informację także o tym, czym jego pracownicy obecnie się zajmują, ilu mają klientów, oraz ile zdążyli zrealizować zamówień. Aplikacja dodatkowo umożliwia podsumowanie ilości przepracowanych godzin, a także informacje o wielkości sprzedaży każdego pracownika z osobna. Świadome wykorzystanie tych funkcji, ułatwia managerowi zrozumienie, czy działania pracowników rzeczywiście zbliżają firmę do osiągnięcia wyznaczonych celów.

posowner

Zarówno POSbistro, jak później POSowner to narzędzia, które stworzyliśmy w oparciu o własne doświadczenia w biznesie. Lubimy liczby, lubimy liczyć i tego samego chcemy nauczyć naszych klientów. Świadomy biznes opiera się na wiedzy oraz kontroli i przedsiębiorcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Myślę, że kwestią czasu jest kiedy POSowner zagości w telefonach gastronomów na stałe, tak mi mówią liczby, a one podobno nie kłamią – mówi Grzegorz Forysiński, współzałożyciel spółki POSbistro.

Dodatkowo, projektanci aplikacji, zadbali o to, aby była ona łatwa w obsłudze, przyjazna dla oka oraz szybka. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj

Aplikację w wersji na Android można pobrać tutaj

Aplikację w wersji na iOS można pobrać tutaj

Czytaj również: Czym wyróżnia się POSbistro? Czyli podstawy, które powinieneś znać zanim kupisz system

 

 

Źródła:  nf.pp, kadry.infor.pl, posowner.com, posbistro.com, POSowner Android, POSowner iOS

Autor: Izabela Głód

[banner id=”5004″]

One thought on “POSowner, czyli aplikacja, którą pokochali polscy restauratorzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *