Jak stworzyć silny brand sushi i wyróżnić się na rynku?

Sushi jest obecnie dobrym pomysłem na biznes, gdyż jego spożycie wśród Polaków stale rośnie. Nawet w mniejszych miastach lokale tego typu cieszą się obecnie dużą popularnością. Samo zamiłowanie do tego rodzaju kuchni jednak nie wystarczy, by przyciągnąć klientów i zatrzymać ich w lokalu na dłużej. Jak stworzyć silny brand sushi i wyróżnić się na rynku? Podpowiadamy!

Lokal inny niż wszystkie

Odwiedzenie lokalu sushi to zazwyczaj ciekawe doświadczenie dla klientów. Nie tylko można spróbować dań kuchni japońskiej, która nie jest dla nas codziennością, ale sam proces jedzenia pałeczkami czy otworzenia ciastka z wróżbą jest przyjemny.  Przygotowanie sushi wymaga szczególnych umiejętności i wiedzy, a osoby zajmujące się tym procesem nazywane są sushi masterami. Na rynku powstaje obecnie coraz więcej lokali tego typu, dlatego trzeba zastanowić się, jak można wyróżnić się wśród konkurencji.

Sprawdź szczegóły

Rozwój rynku sushi

Niegdyś sushi było daniem premium, jedzonym właściwie od święta. Wzrost popularności kuchni japońskiej sprawił jednak, że sushi stało się ogólnodostępne i obecnie stanowi dość popularne i standardowe danie. To sprawia, że lokale typu sushi mogą dotrzeć do większej liczby klientów. Konsekwencją tych zmian jest rosnącą konkurencja, która wprowadza ciągłe urozmaicenia. Z tego powodu warto więc zadbać o to, by wyróżnić swoją gastronomię tak, by zapadła klientom w pamięć!

Jak wyróżnić lokal sushi na rynku?

Chcąc stworzyć ciekawe miejsce z sushi, warto zacząć od wystroju lokalu. Pamiętaj, by był urządzony nowocześnie, ale zainspiruj się japońskimi tradycjami. Jako atrakcję możesz wprowadzić pływające na barze łódeczki z sushi bądź rozłożyć na stolikach akcesoria i instrukcje do składania origami, by klienci nie nudzili się w oczekiwaniu na zamówienie. 

Duże znaczenie ma także wizualna strona restauracji! Dobra muzyka, przestronne wnętrze, wygodne miejsca oraz klimatyczne światła – zadbaj o to, by odwiedzenie Twojego lokalu stało się dla klientów pełnym, przyjemnym doświadczeniem!

Ludzie lubią miejsca, które idą z duchem czasem i posiadają interaktywne elementy lub urządzenia. Warto więc zadbać o to, by w lokalu pojawiło się trochę nowoczesnej technologii. Wprowadź zdigitalizowane menu, system rezerwacji, system online zamówień. W tym może pomóc Ci system POS. Rozstaw na stołach kody QR – dzięki którym klienci będą mogli przeglądać Twoje menu online. Nie tylko zaimponujesz gościom nowinkami technicznymi, ale także dbaniem o ekologię.

Nie zapomnij o prowadzeniu aktywnej komunikacji w swoich social mediach! Marketing w prowadzeniu lokalu sushi to podstawa. Musisz postawić na kreatywności, by klienci obserwowali Twój profil i przekazywali dalej informacje o lokalu. Możesz na przykład zachęcać ludzi do odwiedzenia Twojej gastronomii, od czasu do czasu oferując im wyjątkową zniżkę w social mediach.

Pamiętaj, że nie możesz liczyć na to, że goście odwiedzą Twój lokal tylko dlatego, że znajduje się on w strategicznym miejscu! Musisz dbać o to, by stale utrzymywać zainteresowanie klientów i oferować im ciekawe nowości.

New call-to-action

Magda Okaz

Na co dzień łączę doświadczenie zdobyte w pracy w gastronomii oraz w marketingu, by tworzyć kreatywne treści internetowe dla restauratorów. Poprzez komunikację w mediach społecznościowych podpowiadam, jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by zarządzanie biznesem było proste i wygodne. W wolnym czasie zagłębiam się w świat historii true crime i psychologii.

Magda Okaz has 75 posts and counting. See all posts by Magda Okaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *