Druga fala koronawirusa nadejdzie jesienią? Przygotuj swój kanał do zamówień online!

Eksperci twierdzą, że jesienią może zwiększyć się liczba osób zarażonych COVID-19, ponieważ wirus lubi chłodne i wilgotne środowisko. Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś postaw na własny kanał do zamówień online! W razie dodatkowych obostrzeń dostawy i zamówienia na wynos mogą być kluczowym kanałem sprzedaży w Twoim lokalu.

Zdaniem ekspertów, druga fala zakażeń koronawirusem może nadejść jesienią, najprawdopodobniej w październiku i listopadzie. Pod koniec roku wzrośnie liczba zachorowań na grypę i przeziębienie, które dają identyczne objawy jak zakażenie COVID-19. Z tego powodu osoby chore mogą być podejrzane o zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Możliwe, że więcej powiatów zostanie objętych dodatkowymi obostrzeniami,  a pracownicy częściej będą korzystać z pracy zdalnej. W takim wypadku, klienci znowu zaczną przywiązywać dużą wagę do zamówień online i bezpiecznych dowozów

Wykorzystaj własne media do generowania zamówień

Nie daj się zaskoczyć i już teraz uruchom własny kanał do sprzedaży przez Internet.  Pokaż, że twój lokal jest w stanie zapewnić bezkontaktową dostawę i płatności online. Pomoże Ci w tym platforma DirectBistro, dzięki której:

– zaczniesz zbierać zamówienia przez stronę internetową restauracji – wystarczy, że umieścisz na niej fragment kodu html, a widget Virtual Menu pozwoli wyświetlać w pełni funkcjonalne menu. Klienci będą mogli zamówić jedzenie prosto ze strony i opłacić rachunek online. Jeśli masz już system POSbistro, zamówienie od razu trafi na tablet sprzedażowy. 

Virtual Menu pozwala Ci dodawać menu na stronę i aktualizować je w dowolnym momencie. 

– umieścisz na facebooku bezpośredni link do aktualnego menu – obserwatorzy Twojego fanpage’a będą mogli od razu przejść do menu na platformie DirectBistro i złożyć zamówienie. Funkcja Link Menu pozwala Ci generować unikalny link do swojego menu i wykorzystywać go w postach na Facebooku. Skróć proces sprzedaży do minimum – tylko jedno kliknięcie będzie dzieliło Twojego klienta od możliwości złożenia zamówienia. Pomoże Ci to przekierować ruch z fanpage’a na platformę z menu.

Virtual Menu

DirectBistro umożliwia użytkownikom zaznaczanie opcji “dostawa bezkontaktowa”, dzięki czemu lokal wie, że należy dostarczyć posiłek z uwzględnieniem zasad bezpiecznych dowozów. Natomiast bezdotykowe płatności pozwalają do minimum ograniczyć kontakt klienta z kurierem. Nie bez znaczenia jest też możliwość oferowania programów lojalnościowych, bardzo popularnych wśród klientów usług gastronomicznych.  

A co z dostawcami?

Jeśli zatrudniasz własnego dostawcę, jego pracę może znacząco usprawnić aplikacja dla kierowców POSdriver. Planowanie trasy, automatyczne wprowadzanie danych do nawigacji i pomoc w rozliczaniu się na koniec zmiany to jej główne zalety. Kierowca wszystkie potrzebne dane otrzymuje na swój smartfon – obsługa lokalu przesyła mu dane o zamówieniu prosto z systemu pos. Kurier nie męczy się z karteczkami, wpisywaniem adresu do nawigacji i liczeniem zebranych pieniędzy. Wszystkie ważne informacje są w jego smartfonie, a jego zadaniem jest wyłącznie szybkie dostarczenie zamówienia do klienta.

Dowiedz się więcej o POSdriver

Twój lokal nie ma własnego kierowcy, a ty korzystasz wyłącznie z agregatorów, które oferują swoich dostawców? Sprawdź ofertę franczyzy gastro-kurierskiej Stava, która realizuje dostawy jedzenia już w prawie trzydziestu polskich miastach. Wybierz najbardziej opłacalną opcję i realizuj bezpieczne dostawy.

Jeśli interesują Cię porady jak przygotować swój lokal na nadejście jesieni, pobierz nasz nowy darmowy materiał „Checklistę jesień 2020 w gastronomii”. Znajdziesz w niej m.in. informacje o obowiązkowej wymianie kas fiskalnych, arkusz zysków i strat wraz z kalkulatorem food-costu i porady jak wykorzystać system pos do zwiększenia zysków.

Anna Siwek

Jako absolwentka edytorstwa i marketingu, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 160 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *