Przygotuj swój kanał do zamówień online!

Eksperci twierdzą, że jesienią może zwiększyć się liczba osób zarażonych COVID-19, ponieważ wirus lubi chłodne i wilgotne środowisko. Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś postaw na własny kanał do zamówień online! W razie dodatkowych obostrzeń dostawy i zamówienia na wynos mogą być kluczowym kanałem sprzedaży w Twoim lokalu.

Zdaniem ekspertów, druga fala zakażeń koronawirusem może nadejść jesienią, najprawdopodobniej w październiku i listopadzie. Pod koniec roku wzrośnie liczba zachorowań na grypę i przeziębienie, które dają identyczne objawy jak zakażenie COVID-19. Z tego powodu osoby chore mogą być podejrzane o zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Możliwe, że więcej powiatów zostanie objętych dodatkowymi obostrzeniami,  a pracownicy częściej będą korzystać z pracy zdalnej. W takim wypadku, klienci znowu zaczną przywiązywać dużą wagę do zamówień online i bezpiecznych dowozów

Wykorzystaj własne media do generowania zamówień

Nie daj się zaskoczyć i już teraz uruchom własny kanał do sprzedaży przez Internet.  Pokaż, że twój lokal jest w stanie zapewnić bezkontaktową dostawę i płatności online. Pomoże Ci w tym platforma DirectBistro, dzięki której:

– zaczniesz zbierać zamówienia przez stronę internetową restauracji – wystarczy, że umieścisz na niej fragment kodu html, a widget Virtual Menu pozwoli wyświetlać w pełni funkcjonalne menu. Klienci będą mogli zamówić jedzenie prosto ze strony i opłacić rachunek online. Jeśli masz już system POSbistro, zamówienie od razu trafi na tablet sprzedażowy. 

Virtual Menu pozwala Ci dodawać menu na stronę i aktualizować je w dowolnym momencie. 

– umieścisz na facebooku bezpośredni link do aktualnego menu – obserwatorzy Twojego fanpage’a będą mogli od razu przejść do menu na platformie DirectBistro i złożyć zamówienie. Funkcja Link Menu pozwala Ci generować unikalny link do swojego menu i wykorzystywać go w postach na Facebooku. Skróć proces sprzedaży do minimum – tylko jedno kliknięcie będzie dzieliło Twojego klienta od możliwości złożenia zamówienia. Pomoże Ci to przekierować ruch z fanpage’a na platformę z menu.

Virtual Menu

A co z dostawcami?

Jeśli zatrudniasz własnego dostawcę, jego pracę może znacząco usprawnić aplikacja dla kierowców POSdriver. Planowanie trasy, automatyczne wprowadzanie danych do nawigacji i pomoc w rozliczaniu się na koniec zmiany to jej główne zalety. Kierowca wszystkie potrzebne dane otrzymuje na swój smartfon – obsługa lokalu przesyła mu dane o zamówieniu prosto z systemu pos. Kurier nie męczy się z karteczkami, wpisywaniem adresu do nawigacji i liczeniem zebranych pieniędzy. Wszystkie ważne informacje są w jego smartfonie, a jego zadaniem jest wyłącznie szybkie dostarczenie zamówienia do klienta.

Dowiedz się więcej o POSdriver

Twój lokal nie ma własnego kierowcy, a ty korzystasz wyłącznie z agregatorów, które oferują swoich dostawców? Sprawdź ofertę franczyzy gastro-kurierskiej Stava, która realizuje dostawy jedzenia już w prawie trzydziestu polskich miastach. Wybierz najbardziej opłacalną opcję i realizuj bezpieczne dostawy.

Jeśli interesują Cię porady jak przygotować swój lokal na nadejście jesieni, pobierz nasz nowy darmowy materiał „Checklistę jesień w gastronomii”. Znajdziesz w niej m.in. informacje o obowiązkowej wymianie kas fiskalnych, arkusz zysków i strat wraz z kalkulatorem food-costu i porady jak wykorzystać system pos do zwiększenia zysków.

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *