Kryształowe kule do drinków

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich barmanów i fanów dobrych drinków. Powstał wynalazek, który sprawi, że serwowane do tej pory, nudne i rozwodnione drinki, będziesz mógł zmienić w prawdziwe dzieła sztuki.

Jak to działa?

Ice Ball Maker to nowoczesna prasa do lodu wykonana z anodyzowanego aluminium. Wystarczy umieścić wewnątrz urządzenia bryłę lodu i po kilku minutach otrzymujemy piękną, przeźroczystą kulę z lodu.

Największą zaletą tych lodowych kul jest fakt, że nie posiadają żadnych szwów i łączeń, jakie powstają podczas standardowego zamrażania. Dzieje się tak, ponieważ zamontowane w urządzeniu prowadnice powodują, że połówki kuli schodzą się idealnie równo.

Kolejną ogromną zaletą tak wykonanych kul jest dużo wolniejsze topnienie. Jak to możliwe? Ich powierzchnia zewnętrzna lodu jest mniejsza niż w przypadku standardowych małych kostek. To sprawia, że kule wolniej topnieją i nie rozwadniają napoju.

Warto dodać, że mają imponującą wielkość – ich średnica wynosi 70 mm. Kryształowe kule lodu wyglądają niesamowicie i robią ogromne wrażenie na klientach w barach, gdzie to rozwiązanie jest stosowane.

Ile to kosztuje?

Urządzenie niestety jest drogie, bo kosztuje około 400 zł, ale przyznajcie, że robi wrażenie! 🙂

Autor: Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: wired.com

 

Ebook_POSbistro_Pizzeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *