Nadchodzi kolejny Restaurant Week! #KochajJedzenie

Już jutro rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Restaurant Week – największego i najpopularniejszego wydarzenia kulinarnego w Polsce. W tym roku można wybierać spośród blisko 400 restauracji z 40 największych polskich miast. Rezerwacje stolików już ruszyły!

W terminie 15-31 października będzie można skosztować specjalnego, festiwalowego menu, przygotowanego w najlepszych, autorskich restauracjach. Restaurant Week świętuje właśnie piąty rok swojej działalności i jest zaliczany do jednego z dwóch największych kulinarnych wydarzeń na świecie. W tegorocznej edycji bierze udział prawie 400 lokali, ale to nie ilość a jakość jest decydującym czynnikiem, który wpływa na wybór miejsc objętych patronatem.

Jak mówi Paweł Światczyński, organizator festiwalu, “Nie planujemy zwiększania tej liczby, ponieważ skupiamy się na najlepszych restauracjach, które wybieramy wobec określonego klucza. Cenimy restauracje autorskie, autentyczne. Obowiązkiem jest obsługa kelnerska, dobre oceny i opinie w sieci oraz wśród naszych gości i ekspertów.”

Formuła Restaurant Week’a jest bardzo przyjazna dla uczestników i ma na celu promocję niezależnej polskiej sceny restauracyjnej, a także zamawiania jedzenia poza domem. Goście mogą odwiedzić najlepsze restauracje i spróbować ich popisowego menu, płacąc jedynie 49 zł za osobę. Klienci mają do wyboru jedno z dwóch degustacyjnych menu, które składa się z trzech dań: przystawki, dania głównego oraz deseru. Do zamówienia można dodać również koktajl, oferowany przez sponsorów wydarzenia.  Dania dostępne w czasie festiwalu są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań konsumentów – zazwyczaj jedno z dostępnych menu jest w wersji wegetariańskiej lub wegańskiej.

Październikowemu Restaurant Week’owi towarzyszy ogólnopolska kampania społeczna #KochajJedzenie. Nawiązuje ona do kampanii #SzanujJedzenie, która została zapoczątkowana w czasie wiosennej edycji festiwalu i zyskała duży rozgłos. Festiwal ma na celu zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności – szacuje się, że na świecie co roku wyrzuca się aż ⅓ żywności przeznaczonej do spożycia. Celem kampanii #KochajJedzenie jest promowanie szacunku do jedzenia, ograniczenie ilości marnotrawionych resztek, troska o środowisko i życie według zasad zero-waste. Dzięki sprawnemu systemowi rezerwacji, festiwalowe restauracje dokładnie wiedzą, którą wersję menu przygotować i w jakiej ilości, przez co w trakcie wydarzenia nie marnuje się ani trochę żywności.

Ale jak świadomie kochać jedzenie? Restaurant Week radzi:

  1. Szanuj – przechowuj świadomie i mądrze
  2. Dbaj każdego dnia – rozsądnie planuj posiłki
  3. Zdobywaj z sercem – kupuj mniej i częściej
  4. Nie wyrzucaj – zamrażaj, susz, rób koktajle
  5. Dziel się – z bliskimi i potrzebującymi
  6. Zabieraj do domu – nie zostawiaj resztek w restauracji
  7. Nie marnuj – uczęszczaj na Festiwale z wcześniejszym wyborem menu

<![endif]–>New Call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *