Nowe obostrzenia w całym kraju – co z gastronomią?

W związku z lawinowym przyrostem zakażeń COVID-19, rząd zdecydował wprowadzić ograniczenia, które obejmą całą Polskę. Zobacz, które branże zostaną zamknięte od 20 marca do 9 kwietnia.

Do znaczącego wzrostu zakażeń w Polsce w ostatnim czasie przyczyniła się brytyjska mutacja koronawirusa, która odpowiada już za ponad 52 proc. zachorowań. Najcięższa sytuacja panuje w województwie mazowieckim, śląskim, małopolskim i wielkopolskim. Podczas konferencji 17 marca, minister zdrowia Adam Niedzielski oznajmił, że kluczowym czynnikiem w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest zmniejszenie mobilności społecznej. Od 20 marca do 9 kwietnia na terenie całej Polski zaczną obowiązywać nowe ograniczenia. Portal gov.pl podaje listę branż, które muszą zawiesić swoją działalność. Są to m.in.:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.”

Ponadto zamknięte będą teatry, muzea, galerie sztuki, kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie oraz obiekty sportowe. Dodatkowo w szkołach będą realizowane zajęcia online, zaleca się też w miarę możliwości pracę zdalną.

New call-to-action

Funkcjonowanie lokali gastronomicznych

Nowe obostrzenia uderzają głównie w punkty gastronomiczne zlokalizowane w galeriach handlowych i hotelach. Mniejsza liczba klientów oznacza mniejszą liczbę zamówień w restauracjach. Jednak w dalszym ciągu lokale te mogą prowadzić sprzedaż jedzenia na wynos i w dowozie. 

Sprawny kanał do zamówień online i efektywna promocja w sieci to obecnie jedne z najważniejszych kwestii dla gastronomii. Niezwykle ważne jest udostępnianie menu na profilu restauracji i zachęcanie obserwatorów do składania zamówienia.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wykorzystywać Facebooka i własną stronę internetową do zbierania zamówień – pobierz nasz darmowy poradnik “Sam wypromuj restaurację w sieci!”. W środku znajdziesz:

  • pomysły na to jak prowadzić social media i reklamować się w sieci,
  • poradnik jak stworzyć pierwszą kampanię reklamową na Facebooku,
  • KOD PROMOCYJNY, dzięki któremu dostaniesz system do zamówień online za darmo przez 3 miesiące!

Możesz wykorzystać wiedzę zawartą w naszym e-booku, by rozreklamować zestawy świąteczne przez zbliżającą się Wielkanocą! 

Wypełnij poniższy formularz i pobierz za darmo nasz poradnik!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *