Nowość! Talerze do fotografowania potraw

Restauracja Catit w Tel Avivie wprowadziła dla swoich gości specjalne talerze, dzięki którym każdy może zrobić rewelacyjne zdjęcia potraw i umieścić je na serwisach społecznościowych takich, jak Facebook czy Instagram.

Jak wiadomo nie da się zatrzymać lawinowo rosnącego trendu na fotografowanie jedzenie. Na Instagramie zdjęć z hashtagiem #food jest już 27,409,451, a tych, opisanych hashtagiem #foodporn aż 10,647,412. Ludzie chwalą się w internecie tym, co jedzą w domu, w pracy, barze i restauracji. W dzisiejszych czasach liczy się nie tylko smak, ale również kompozycja na talerzu.

Jak wiadomo, im ładniejsze zdjęcie, tym więcej polubień, więc wszyscy prześcigają się w tym, żeby zrobić idealne ujęcie konsumowanej potrawy – odpowiednio ustawić światło, złapać idealny kadr a potem dobrać najlepszy filtr.

Nie każdy z nas dysponuje smartfonem wyposażonym w dobrej jakości aparat, a nawet jeśli już taki posiadamy, to często warunki panujące w restauracji nie pozwalają na idealne ujęcie.

Talerze kompatybilne ze smartfonami

Restauracja Catit w Tel Avivie wychodząc na przeciw swoim klientom postanowiła wprowadzić kilka rodzajów talerzy, które mają nie tylko dizajnerski, minimalistyczny wygląd, ale również są wyposażone w specjalne miejsce na telefon.

Aplikacja2

Klient nie musi się już martwić perspektywą i odpowiednim kadrem zdjęcia. Umieszczając swój aparat w specjalnym miejscu na talerzu ma pewność, że zdjęcie wyjdzie idealnie, ponieważ o kompozycję i ekspozycję dania zadbał już wcześniej kucharz.

Kolor i faktura talerzy również ma znaczenie, bo nie odbija światła i nie przekłamuje kolorów zdjęć.

Można powiedzieć, że tym wynalazkiem zmiażdżyli konkurencję, ponieważ fani social mediów będą wybierać właśnie ich lokal. Co więcej, właściciel restauracji w Tel Avivie nie musi się już obawiać, że klienci, którzy nie umieją robić zdjęć a mimo wszystko je robią i publikują w sieci, robią tym samym antyreklamę, bo jedzenie nie wygląda tak ładnie, jak w rzeczywistości.

Dzięki tym wyjątkowym talerzom restauracja zyskuje najlepszą reklamę – z polecenia klienta, drogą poczty pantoflowej. Wszystkie potrawy prezentują się pięknie, smakowicie i przede wszystkim naturalnie, więc praca kucharzy nie idzie na marne!

Ciekawi jesteśmy kiedy takie wynalazki będziemy mogli spotkać w innych miejscach.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://www.cultofmac.com/

One thought on “Nowość! Talerze do fotografowania potraw

  • Ciekawe co jeszcze przyniesie rozwój technologii i zachowań ludzi 😀

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *