Pierwszy Ogólnopolski Zlot Kucharzy!

Już 10 sierpnia Kraków stanie się kulinarną stolicą Polski – zgromadzi największą ilość kucharzy i pasjonatów gotowania z całego kraju. Na Zlot szefów kuchni zapisało się już bowiem ponad 300 osób.

Pierwszy Ogólnopolski Zlot Kucharzy odbędzie się w krakowskiej restauracji Werona w Centrum hotelowo-konferencyjnym „Witek”.  Autorką pomysłu jest Małgorzata Stach, Z-ca Centrum Kongresowego „Witek” w Krakowie, którą zainspirowała inicjatywa łódźkiej grupy “Gotowi”.

[banner id=”5424″]

Kiedy zobaczyłam w jak wspaniały sposób można połączyć, brać kucharską na łódzkiej imprezie, od razu pomyślałam o tym, jak cudownie byłoby stworzyć taką imprezę w mojej ukochanej restauracji. Zwykle w czasie takich zlotów, spotkań, każdy kucharz jest gdzieś wplątany w gotowanie, w jakieś kulinarne potyczki. Pomyślałam, że ten zlot będzie na totalnym luzie. Szefowie mają przyjechać i po prostu być, rozmawiać, bawić się. Chcę, żeby ten dzień był dniem relaksu, odpoczynku w codziennym zagonieniu – komentuje Pani Małgorzata.

Małgorzata Stach (dolny rząd, pierwsza od lewej), źródło: Facebook

Zlot ma być nieformalnym spotkaniem ludzi, którzy kochają swoją pracę a gotowanie jest ich pasją. Aby wziąć w nim udział wystarczy zapisać się w wydarzeniu na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/events/853098268098411/

Jakie atrakcje przewidziane są podczas Zlotu?

  • Prezentacja przybyłych uczestników.
  • Pieczenie barana i szynki z kością, wspólne grillowanie mistrzów i pomocników,
  • Loteria z cennymi nagrodami,
  • Występ Grupy Pokazowej Extreme Show.

W trakcie trwania imprezy z pewnością każdy znajdzie czas na rozmowy, wywiady, zdjęcia i wpisy do księgi pamiątkowej. Będzie można również udzielić wywiadu dla TV.

Po części oficjalnej rozpocznie się zabawa taneczna do białego rana z DJ’ami takimi, jak: DJ/Wodzirej, PiotrJedrych i DJMaciek. To właśnie oni postarają się umilić uczestnikom czas i pomogą spalić zbędne kalorie.

Organizatorzy przewidują również niespodziankę!

Michał Bałazy, źródło: Facebook

Zlot poprowadzi Michał Bałazy – wybitny kucharz, kreator smaku i dobrego stylu. Pasjonat kuchni, który znany jest również z wspaniałego poczucia humoru i optymistycznego podejścia do ludzi i świata. Gotował m.in dla takich gwiazd, jak Kasia Dowbor, Piotr Adamczyk, Artur Barciś, Olga Bończyk, Maciej i Mateusz Damięccy, Paweł Deląg, Anna Dereszowska, Krzesimir Dębski, Katarzyna Figura, Jan Frycz, Magda Gessler, Olaf Lubaszenko, Daniel Olbrychski, Jan Peszek, Krystyna Prońko, Beata Tyszkiewicz, Zbigniew Wodecki i wiele innych!

Oficjalnym partnerem Zlotu jest Poradnik Restauratora, patronat medialny objął zaś serwis Papaja.pl i Wszystko Dla Kucharzy.

Zapraszamy do Restauracji Werona, przy ul. Handlowców 14 w Modlniczce.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

[banner id=”5004″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *