Przewodnik po bezpłatnych wydarzeniach kulinarnych – sierpień 2015

Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najciekawszych wydarzeniach kulinarnych, które odbędą się w sierpniu w naszym pięknym kraju. Nie może Was tam zabraknąć!

1 Sierpnia 2015 – Wielkie zbieranie bazylii

Z okazji Dnia Bazylii właściciel jednego z gospodarstw pod Warszawą chce podzielić się swoimi plonami. Gospodarz lubi siać bazylię. W tym sezonie posiał jej jednak tak dużo, że nie jest w stanie jej sam zebrać. Wpadł więc na pomysł organizacji wydarzenia skupiającego wszystkich miłośników zdrowej i smacznej kuchni.

[banner id=”5424″]

1 sierpnia (sobota) od godziny 9:00-13:00, będzie można przyjść na pole ze swoim pojemnikiem (skrzynką, łubianką czy torbą) i nazbierać sobie tyle bazylii ile się tylko chce. Potem będzie ją można wziąć do domu, zrobić pesto, nalewki, syropy lub po prostu jeść garściami z pomidorami i makaronem.

Miejsce: Gospodarstwo Rolne Ludwik Majlert, ul. Wyspiarska 45, Białołeka, Warszawa

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1461507324152959/

7 sierpnia – Polsko-ukraiński piknik kulinarny “Dwa barszcze i piernik”

Podczas pikniku będzie można spróbować przysmaków z Warmii i Mazur, województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych regionów. Prócz degustacji polskich i ukraińskich potraw na uczestników czekają niesamowite pokazy kulinarne, liczne zabawy i konkursy.

Organizatorom udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, bowiem w programie znalazły się również rekonstrukcje historyczne. A na miłośników zakupów czekać będą jarmarki produktów regionalnych i tradycyjnych.

Miejsce: Kozacka stanica Ataman w Gutkowie

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1598628043722197/

14 sierpnia – II Wielkopolski Kucharz Roku Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Ideą konkursu jest odkrywanie, poznanie i zaprezentowanie kulinarnych tradycji Wielkopolski. To również okazja do spotkania kucharzy, wymiany doświadczeń, poglądów i porównania swoich umiejętności.

W wydarzeniu wezmą udział wielkopolscy kreatorzy smaku, pasjonaci wiernych kulinarnych tradycji regionu, wybitni szefowie kuchni i kucharze.

Organizatorzy są przekonani, że podczas konkursu uda im się wyłonić wielu utalentowanych i ambitnych kucharzy. Zwycięzca konkursu będzie nominowany do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski.

Miejsce: Hotel Remes, Parkowa 48, Opalenica

Więcej informacji: https://www.facebook.com/wielkopolskikucharz/timeline?ref=page_internal

15 sierpnia – Konkurs Polska Nalewka Roku 2015

To konkurs dla wszystkich wytwórców nalewek, którzy chcą pochwalić się wytworzonymi w domu skarbami. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które w domowych spiżarniach czy na balkonie, korzystając z rodzinnych receptur, wytwarzają domowe trunki. Nalewki będzie oceniała Kapituła Dobrego Smaku, złożona z artystów, celebrytów i autorytetów kulinarnych.

Konkurs odbędzie się w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu.

Miejsce: Scena Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku na poznańskim Starym Rynku, Poznań

Więcej informacji: http://www.ofds.pl/pl/konkursy/item/282-konkurs-polska-nalewka-roku-2015

22-23 sierpnia X Festiwal Smaku

W malowniczym zakątku Polski, przy dziewiętnastowiecznym młynie odbędzie się prawdziwa uczta slow foodowa. Będzie można tam spróbować smacznej i zdrowej żywności tradycyjnej i lokalnej.

Nie zabraknie również takich rozrywek, jak koncerty muzyki regionalnej i rozrywkowej (np. recital Craig’a Sutton’a – brytyjskiego gitarzysty flamenco), pokazy strzyżenia owiec i pracy psów pasterskich oraz liczne konkursy z nagrodami.

Festiwal jest okazją do spędzenia czasu na łonie natury.

Miejsce: Festiwal Smaku w Grucznie ul. Młyńska 4, Gruczno

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1623944807856427/

29 Sierpnia – Żarcie na kółkach, Festiwal Food Trucków i drugie Mistrzostwa Burgerowe

To już druga edycja Festiwalu. Tym razem organizatorzy chcą pobić swój rekord, bowiem na imprezę zjedzie się aż 80 food trucków! Oznacza to największy zlot food traców, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Polsce.

Podczas imprezy odbędzie się również konkurs na Mistrza Burgerowego. Podczas pierwszej edycji zwycięstwo zdobył Kill Grill Burger & Sandwich Bar a kto wygra w tym roku? O tym zadecyduje jury złożone z 20 osób – blogerów oraz dziennikarzy.

To nie wszystko! I Wy możecie zostać Sędzią Burgerowym, wystarczy tylko wysłać do organizatorów krótkie uzasadnienie. Spośród wszystkich zgłoszeń zostaną wyłonione 3 najciekawsze a ich autorzy zasiądą w jury konkursowym. To oznacza, ze będą mogli za darmo skosztować kilkunastu burgerów podczas 2 dni imprezy i oczywiście oddać głos na swojego faworyta.

Miejsce: PGE Narodowy, al. Księcia J. Poniatowskiego 1, Warszawa

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1450479405259366/; http://zarcienakolkach.goingapp.pl/

30 sierpnia – Śniadanie na trawie – targi kulinarne

Podczas targów będzie można skosztować przysmaków nie tylko tradycyjnej, polskiej kuchni, ale również dań z całego świata. Znajdziemy tam stoiska lokalnych producentów oraz restauracji serwujących swoje dania w wersjach degustacyjnych.

To okazja do zakupu produktów, które często są niedostępne w sklepach oraz najlepszej jakości produktów od lokalnych producentów.  Na imprezie nie zabraknie również food trucków z prawdziwymi burgerami i nie tylko!

Miejsce: Galeria Słoneczna Ulica Bolesława Chrobrego 1, od ul. Struga, Radom

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/946412162098250/

Mamy nadzieję, że udało Wam się znaleźć coś dla siebie. A może Wy znacie ciekawe wydarzenia kulinarne, które będą miały miejsce w tym miesiącu? Jak zwykle czekamy na Wasze komentarze!

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

[banner id=”5004″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *