POScaller – czyli aplikacja do obsługi zamówień telefonicznych

Ten wpis jest kontynuacją cyklu poświęconego najnowszej wersji oprogramowania POSbistro 2.0 i dedykujemy go właścicielom lokali gastronomicznych, których jednym z głównych źródeł dochodu są zamówienia odbierane telefonicznie. 

Pomimo możliwości zamówień on-line, jakie większość restauratorów świadczy za pośrednictwem różnych portali internetowych (np. UpMenu), wciąż sporą część stanowią zamówienia składane telefonicznie. Telefon to niezbędne narzędzie do prowadzenia biznesu w wielu restauracjach, pizzeriach, lokalach typu bistro itp. I jeszcze długo pewnie tak będzie…

Najczęściej powielaną praktyką przy realizacji takich zamówień jest zapisywanie ich na karteczkach i przekazywanie do kuchni. Kolejno, kelner lub bezpośrednio kucharz przekazuje informacje o dostawie kierowcy. Ten otrzymuje często kilka kartek z adresami i od razu pędzi dostarczyć zamówienia klientom. Po stronie ‘baru’ należy jeszcze wprowadzić zamówienie do systemu lub nabić sprzedane pozycje na kasę fiskalną i wygenerować rachunek. Cała ta zabawa z karteczkami, czy zeszytami ma sporo minusów, na które często skarży się personel, a co za tym idzie, wzbudza irytację również u managera lub właściciela takiego lokalu.

Zagrożenia związane z tradycyjnym rozwiązaniem typu kartka i długopis:

  • strata czasu,
  • pomyłki w dostarczaniu zamówienia w określone miejsce,
  • pomyłki w kuchni (np. poprzez nieczytelne pismo kelnera),
  • brak informacji o kliencie (brak historii jego zamówień),
  • dłuższy czas realizacji zamówienia itd.

Wspólnie z naszymi klientami, a konkretnie badając ich potrzeby zdecydowaliśmy się stworzyć innowacyjną aplikację POScaller, w 100% kompatybilną z systemem sprzedażowym POSbistro, która ułatwi i przyspieszy proces przyjmowania zamówień telefonicznych.

Jak ona działa?

Aplikację POScaller instaluje się na telefonie. Kiedy dzwoni klient, na ekranie tabletu pojawiają się podstawowe informacje o nim oraz historia jego zakupów wraz z wyszczególnieniem ostatnio składanego zamówienia.

New call-to-action

Kelner ma możliwość zaznaczenia, czy zamówienie będzie realizowane w dostawie, na wynos czy pre-order. Może również wystawić od razu fakturę. Jeśli prowadzić system lojalnościowy, to również dodanie punktów lub nadanie zniżki będzie banalnie proste. Jeśli klienta nie ma w naszej bazie, kelner ma możliwość wpisania informacji o nim w prostym formularzu, tak aby system na przyszłość go ‘zapamiętał’. Tak więc, odbiór zamówienia telefonicznego zamyka się w paru kliknięciach w systemie, po czym wszystkie informacje pojawiają się na tablecie kucharza – nie ma więc mowy o pomyłce wywołanej np. nieczytelnym pismem. Informacje o zamówieniu i adresie dostawy system może nam również wydrukować za pomocą drukarki fiskalnej lub bonowej – z tej funkcji na pewno ucieszy się niejeden kierowca.

Ponadto, wszystkie sprzedane w ten sposób produkty, automatycznie schodzą z magazynu. Co więcej, cały ten proces można kontrolować w czasie rzeczywistym z poziomu panelu administracyjnego, o każdej porze i z każdego miejsca na ziemi! System uwzględnia również te zamówienia we wszelkich raportach i statystykach sprzedażowych.

To jak, chcesz dołączyć do grona zadowolonych posiadaczy systemu POSbistro i móc korzystać z rozwiązania POScaller w swoim lokalu? Śmiało, POSbistro nawet przez 14 dni zupełnie za darmo. Wypełnij zgłoszenie demo i sprawdź jak łatwa i przyjemna może być nowoczesna gastronomia dzięki POSbistro.

Czytaj również: Czym wyróżnia się POSbistro? Czyli podstawy, które powinieneś znać zanim kupisz system

Autor Izabela Głód

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *