POScaller – czyli aplikacja do obsługi zamówień telefonicznych

Ten wpis jest kontynuacją cyklu poświęconego najnowszej wersji oprogramowania POSbistro 2.0 i dedykujemy go właścicielom lokali gastronomicznych, których jednym z głównych źródeł dochodu są zamówienia odbierane telefonicznie. 

Pomimo możliwości zamówień on-line, jakie większość restauratorów świadczy za pośrednictwem różnych portali internetowych (np. UpMenu), wciąż sporą część stanowią zamówienia składane telefonicznie. Telefon to niezbędne narzędzie do prowadzenia biznesu w wielu restauracjach, pizzeriach, lokalach typu bistro itp. I jeszcze długo pewnie tak będzie…

Najczęściej powielaną praktyką przy realizacji takich zamówień jest zapisywanie ich na karteczkach i przekazywanie do kuchni. Kolejno, kelner lub bezpośrednio kucharz przekazuje informacje o dostawie kierowcy. Ten otrzymuje często kilka kartek z adresami i od razu pędzi dostarczyć zamówienia klientom. Po stronie ‘baru’ należy jeszcze wprowadzić zamówienie do systemu lub nabić sprzedane pozycje na kasę fiskalną i wygenerować rachunek. Cała ta zabawa z karteczkami, czy zeszytami ma sporo minusów, na które często skarży się personel, a co za tym idzie, wzbudza irytację również u managera lub właściciela takiego lokalu.

Zagrożenia związane z tradycyjnym rozwiązaniem typu kartka i długopis:

  • strata czasu,
  • pomyłki w dostarczaniu zamówienia w określone miejsce,
  • pomyłki w kuchni (np. poprzez nieczytelne pismo kelnera),
  • brak informacji o kliencie (brak historii jego zamówień),
  • dłuższy czas realizacji zamówienia itd.

Wspólnie z naszymi klientami, a konkretnie badając ich potrzeby zdecydowaliśmy się stworzyć innowacyjną aplikację POScaller, w 100% kompatybilną z systemem sprzedażowym POSbistro, która ułatwi i przyspieszy proces przyjmowania zamówień telefonicznych.

Jak ona działa?

Aplikację POScaller instaluje się na telefonie. Kiedy dzwoni klient, na ekranie tabletu pojawiają się podstawowe informacje o nim oraz historia jego zakupów wraz z wyszczególnieniem ostatnio składanego zamówienia.

New call-to-action

Kelner ma możliwość zaznaczenia, czy zamówienie będzie realizowane w dostawie, na wynos czy pre-order. Może również wystawić od razu fakturę. Jeśli prowadzić system lojalnościowy, to również dodanie punktów lub nadanie zniżki będzie banalnie proste. Jeśli klienta nie ma w naszej bazie, kelner ma możliwość wpisania informacji o nim w prostym formularzu, tak aby system na przyszłość go ‘zapamiętał’. Tak więc, odbiór zamówienia telefonicznego zamyka się w paru kliknięciach w systemie, po czym wszystkie informacje pojawiają się na tablecie kucharza – nie ma więc mowy o pomyłce wywołanej np. nieczytelnym pismem. Informacje o zamówieniu i adresie dostawy system może nam również wydrukować za pomocą drukarki fiskalnej lub bonowej – z tej funkcji na pewno ucieszy się niejeden kierowca.

Ponadto, wszystkie sprzedane w ten sposób produkty, automatycznie schodzą z magazynu. Co więcej, cały ten proces można kontrolować w czasie rzeczywistym z poziomu panelu administracyjnego, o każdej porze i z każdego miejsca na ziemi! System uwzględnia również te zamówienia we wszelkich raportach i statystykach sprzedażowych.

To jak, chcesz dołączyć do grona zadowolonych posiadaczy systemu POSbistro i móc korzystać z rozwiązania POScaller w swoim lokalu? Śmiało, POSbistro nawet przez 14 dni zupełnie za darmo. Wypełnij zgłoszenie demo i sprawdź jak łatwa i przyjemna może być nowoczesna gastronomia dzięki POSbistro.

Czytaj również: Czym wyróżnia się POSbistro? Czyli podstawy, które powinieneś znać zanim kupisz system

Autor Izabela Głód

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *