Poznaj 27 najlepszych restauracji w Krakowie

Jak smakuje Kraków? W naszym mieście można zasmakować dań kuchni z całego świata. Nie opuszczając grodu Kraka możemy przenieść się do prawdziwie włoskich ristorante, poczuć aromat azjatyckich dań, czy spróbować klasycznych smaków prosto z Ameryki. W odnalezieniu najlepszych restauracji w Krakowie pomoże nam wyjątkowy album Smaki Krakowa, dostępny w sprzedaży od 18 grudnia.

BLOG POSbistro- gala Smaki Krakowa

Konkurs Smaki Krakowa zorganizowany został przez redakcję Dziennika Polskiego. W plebiscycie na najlepsze restauracje głosowali krakowianie, jak i jury konkursu. Lokale były oceniane nie tylko pod kątem smaku serwowanych potraw, ale także obsługi oraz panującej w nich atmosfery. O miano najlepszej restauracji walczono w 9 kategoriach.

Podczas uroczystej Gali wręczenia nagród 17 grudnia 2014 r. przedstawieni zostali wszyscy laureaci konkursu oraz wyłoniono najlepszą restaurację w naszym mieście. Również my byliśmy na tej uroczystości jako partner konkursu. Nasze stoisko prezentowało się świetnie we wnętrzach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Sami zobaczcie:

BLOG POSbistro- gala Smaki Krakowa

Na gali nie zabrakło twarzy znanych z telewizyjnych programów kulinarnych. Pojawiła się Anna Starmach, która zasiadała w kapitule plebiscytu, znana wszystkim jurorka z progrmu Master Chef. Był również Adam Chrząstowski – członek jury konkursu, prowadzący programy kulinarne na kanale Kuchnia +. Spotkaliśmy także Ewę Wachowicz, prowadzącą program „Ewa gotuje” oraz jurorkę programu Top Chef.

BLOG POSbistro- gala Smaki Krakowa

Najważniejszym momentem gali było wręczenie nagród. Grand Prix dla najlepszej restauracji Krakowa 2014 utrzymała restauracja Zazie Bistro.

W poszczególnych kategoriach wygrali:
Kuchnia polska – 27 Porcji Slow Food
Kuchnia żydowska i bliskowschodnia – Hamsa
Kuchnia włoska – Aqua e Vino
Kuchnia francuska i śródziemnomorska – Zazie Bistro
Kuchnia azjatycka – Edo Fushion
Kuchnia obu Ameryk – Pimiento Argentino Grill
Kuchnia wegetariańska – Pod Norenami
Kuchnia autorska – Szara
Szybka Pycha – Andrus Food Truck

BLOG POSbistro- gala Smaki Krakowa

Podczas wręczania nagród nie brakowało wzruszeń i triumfalnych uśmiechów. Restauracje nagrodzone zostały pięknymi patelniami oraz oryginalnymi rekomendacjami potwierdzającymi najwyższą jakość. Na wszystkich gości czekała także druga, ciesząca się ogromnym powodzeniem, część spotkania – bankiet. Podczas poczęstunku przygotowanego przez organizatorów i restauratorów królowało sushi. Zdecydowanie zachwyciło wszystkich to podane przez restaurację Edo Fushion. Również Zen Sushi Bar&Japanese Restaurant, konkurent Edo Fushion w kategorii kuchnia azjatycka, zachwycił gości – zaserwowała ogromny tort z sushi. Dla wielbicieli włoskiej kuchni czekała natomiast wyśmienita pizza z Pizza Gadren.

BLOG POSbistro- gala Smaki Krakowa

Zachęcamy do kupienia pięknie wydanego albumu Smaki Krakowa. Jest on dostępny m.in. w sklepach Alma, salonach Empik, Inmedio, Relay oraz w dobrych salonikach prasowych. Można w nim znaleźć wszystkie 27 nagrodzonych restauracji i przepisy ich szefów kuchni.

BLOG POSbistro- album Smaki Krakowa

Zapraszamy do odwiedzania najsmaczniejszych miejsc Krakowa. Nasza fotorelacja z Gali plabiscytu Smaki Krakowa do obejrzania na fanpage'u POSbistro.

Barbara Baran/www.posbistro.com

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *