Take Away Coffee otwiera 20 nowych kawiarni

Take Away Coffee to sieć najmniejszych kawiarni w Polsce – mogą działać w lokalach o powierzchni już od 6 m2. Oferują produkty tylko na wynos, bez możliwości konsumpcji w środku lokalu.

BLOG POSbistro - Take Away Coffeehttp://takeawaycoffee.pl/[/caption]

W kawiarniach Take Away Coffee można zamówić nie tylko kawę, ale również świeżo wyciskane soki czy ręcznie robione lemoniady. Mają też 5 rodzajów kaw mrożonych, sałatki, jogurty i kanapki.

Obecnie Take Away Coffee ma swoje punkty w dwóch polskich miastach – Kielcach i Wrocławiu. W 2015 roku planują otwarcie kolejnych kawiarni, tym razem aż 20!

Dla kogo kawa na wynos?

Klienci Take Away Coffee to ludzie, którzy cenią sobie czas – chcą szybko kupić dobrą kawę i wypić ją w biegu.

W odpowiedzi na potrzeby klientów, właściciele sieci franczyzowej Take Away Coffee, umieszczają swoje punkty w okolicach dużych skupisk ludzi – niedaleko dworców, urzędów, szpitali, przystanków, biurowców, uczelni i akademików.

BLOG POSbistro- Take Away CoffeeBLOG POSbistro- Take Away Coffee[/caption]

Czy taki biznes jest opłacalny? 

Z badań publikowanych przez ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 63% Polaków pije kawę poza domem. Z roku na rok rynek kaw kupowanych na wynos rozrasta się. Według analiz prowadzonych przez Horecanet.pl rynek kawiarni to bardzo perspektywiczny i jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów gastronomicznych.

Jak otworzyć swój punkt Take Away Coffee?

Franczyzobiorca, który chciałby otworzyć swój punkt Take Away Coffee musi zainwestować ok. 30 tysięcy złotych – 25 tysięcy złotych przeznacza na zakup sprzętu, a pozostałe 5 tysięcy na remont lokalu.

Franczyzodawca zaopatruje punkty w produkty (takie jak kawa), organizuje szkolenia związane z obsługą klienta, przygotowaniem kawy, oraz szkolenia z zakresu marketingu.Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://takeawaycoffee.pl/, http://franchising.pl/

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *