Restauracje otwarte od 18 maja? Prawdopodobnie tak, ale nie wszystkie…

Branża gastronomiczna z niecierpliwością czeka na zniesienie ograniczeń sprzedaży w lokalach gastronomicznych. Podczas konferencji dotyczącej odmrażania gospodarki, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wznowienie działalności gastronomii z ograniczeniami przewidziano w trzecim etapie. Do tej pory nie znaliśmy dodatkowych szczegółów, ale 5 maja sieć obiegły nowe, nieoficjalne informacje na ten temat – od 18 maja planowane jest otwarcie ogródków przyrestauracyjnych. 

Jak czytamy na stronie portalu RMF FM, dziennikarze tej rozgłośni ustalili, że rząd chce zezwolić na otwarcie restauracji od 18 maja 2020 roku. Jednak ma się to odbywać pod pewnymi ograniczeniami. 

Wymogi do otwarcia lokalu

Lokale gastronomiczne, które będą mogły ugościć swoich klientów muszą posiadać ogródek restauracyjny, ponieważ to w nim goście będą mogli przebywać i spożywać posiłki. Drugim wymogiem jest obsługa kelnerska – pracownicy lokalu będą serwować dania na zewnątrz restauracji. Klienci mogą wejść do środka lokalu tylko w celu skorzystania z toalety. Wzbronione będzie stanie przy barze, ladzie i przesiadywanie wewnątrz.

Ale to nie wszystko! Kolejnym warunkiem będzie ustawienie stolików w ogródkach w minimalnej odległości dwóch metrów od siebie. Ten wymóg ma być rygorystycznie przestrzegany.

Co ciekawe, goście będą mogli przebywać w ogródkach bez maseczek i rękawiczek. Nie będzie też konieczności badania temperatury.

Lokale, które nie posiadają własnego ogródka lub obsługi kelnerskiej, takie jak np. bary samoobsługowe, nie mogą liczyć na otwarcie do 18 maja. Natomiast lokale, które spełniają wyżej wymienione warunki z nadzieją czekają na oficjalne potwierdzenie tych informacji przez rząd.

New call-to-action

Strefy restauracyjne w galeriach handlowych

4 maja zostały otwarte galerie handlowe, ale one również zostały objęte wieloma ograniczeniami. Jeśli chodzi o strefy gastronomiczne, to mogą one wydawać tylko posiłki na wynos. Zabronione jest spożywanie ich na miejscu, dlatego też wyłączone z użytku zostały wszelkiego rodzaju ławeczki i krzesła. Jak podaje polskatimes.pl, w przyszłości, gdy strefy przeznaczone do spożywania posiłków w galerii zostaną otwarte, prawdopodobnie odległość między stolikami, jak i osobami siedzącymi będzie musiała wynosić minimum 2 metry. 

Choć nie wszystkie restauracje mogą wznowić swoją działalność, przynajmniej część z nich ma możliwość ponownego wydawania posiłków i generowania z tego tytułu zysków. Goście mogą zamawiać jedzenie np. za pomocą aplikacji takich jak DirectBistro i odbierać je samodzielnie. Aplikacje mobilne to obecnie jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do zamawiania jedzenia online.

Na bazie platformy DirectBistro stworzyliśmy usługę Virtual Menu rozwiązanie do sprzedaży własnymi kanałami – Facebookiem i stroną WWW restauracji. Dowiesz się więcej klikając w poniższy banner Virtual Menu.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *