Bon na cyfryzację dla gastronomii – nawet 255 000 zł dofinansowania!

Skorzystaj z bonu na cyfryzację od PARP i wprowadź innowacyjne rozwiązania do swojego lokalu! Od 20 września można zgłaszać wnioski o bezzwrotne dofinansowanie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw! Poznaj szczegóły i skorzystaj ze wsparcia!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła ogólnopolski konkurs, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na cyfryzację w wysokości nawet do 255 000 zł! Konkurs jest skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru. Preferowane w ocenie są branże szczególnie dotknięte negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. 

Bon na cyfryzację przeznaczony jest do wprowadzenia w przedsiębiorstwie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Mają one na celu ułatwić funkcjonowanie w czasie pandemii COVID-19, złagodzić skutki kryzysu i pomóc przedsiębiorstwom wzmocnić ich konkurencyjność, a także odporność na wypadek kolejnych podobnych kryzysów wywołanych stanem epidemii.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

  • zakup usług programistycznych lub/i zakup oprogramowania gotowego, w tym w formie licencji (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego czy księgowego) w celu opracowania lub wprowadzenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent obligatoryjny projektu;
  • zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłaniem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, lub/i zakup usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) lub/i zakup usług szkoleniowych w celu wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent fakultatywny projektu.

Jak czytamy na stronie parp.gov.pl: maksymalne możliwe wsparcie to 255 000 zł, przy czym całkowity koszt projektu musi się zamknąć w kwocie 300 000 zł. Wsparcie wynosi do 85% wartości projektu, co oznacza, że wkład przedsiębiorcy to co najmniej 15% całkowitego kosztu projektu. Całkowita pula środków w konkursie  to 110 000 000,00 zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej o procesie składania wniosków? Przeczytaj nasz wpis: Bon na cyfryzację dla gastronomii – pytania i odpowiedzi.

Jeśli zastanawiasz się jak wykorzystać bon na cyfryzację w gastronomii i jak wykorzystać dofinansowanie w swoim lokalu kliknij w poniższy banner.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 164 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

One thought on “Bon na cyfryzację dla gastronomii – nawet 255 000 zł dofinansowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *