Restaurant Week po raz kolejny w polskich miastach

Od 21 października w największych polskich miastach rusza festwial Restaurant Week. Przez ponad tydzień restauracje otworzą swoje drzwi dla klientów, oferując promocyjne menu. Pomysł sprawdził się już w wielu miastach na świecie. Specjalny „tydzień” potrwa aż do 30 października.

[banner id=”5424″]

Restaurant Week to festiwal najlepszych restauracji w największych, polskich miastach. Sama idea jest bardzo dobrym pomysłem na promocję lokalu. Przez około tydzień lokale, które biorą udział w akcji, proponują specjalne, trzydaniowe menu w jednej cenie. Co ważne, cena jest dla wszystkich restauracji taka sama, nie ważne jest czy na co dzień są to lokale z wyższej półki, czy ze średniej cenowo. Klienci po rejestracji na specjalnej stronie internetowej mogą umówić się na kulinarną wizytę w wybranym lokalu. Do wyboru są przeważnie dwa rodzaje festiwalowego menu, zawsze trzydaniowe. Dzięki temu za niewielką kwotę można spróbować wykwintnej kuchni francuskiej, włoskiej, azjatyckiej czy indyjskiej. Zjeść w hotelu pięciogwiazdkowym, Bristolu albo na pływającej barce. Możliwości jest wiele.

W Polsce Restaurant Week organizowany jest od 2014 roku. Pomysł przywędrował do nas z Zachodu, gdzie od lat urządzane są podobne festiwale jedzenia. Nowy Jork, San Diego, Chicago to tylko niektóre z miast, gdzie odbywa się akcja.

Przed pierwszą edycją udało nam się przekonać prawie wszystkich wybranych restauratorów. Nie wszyscy do końca wierzyli, że to się uda, że przyjadą ludzie, tymczasem my sprzedaliśmy ponad 100 proc. biletów. W niektórych miejscach dostawialiśmy stolik” – przyznaje Maciej Żakowski, współzałożyciel Restaurant Week w Polsce, dla portalu fpiec.pl. „Finansowo restauracje nie wychodzą na tym najgorzej. Lokale ze średniej półki cenowej utrzymały przeciętny rachunek na gościa. My zapewniamy pełną knajpę od rana do nocy, nie ma na przykład dziury między 16.00 a 18.00”- dodaje Żakowski.

Przy dużym ruchu w restauracji przyda się sprawny system obsługi klientów, taki jak POSbistro. Efekty takich i podobnych akcji, na pewno będą widoczne dla właściciela lokalu w ogólnym rozrachunku każdego miesiąca.

Co daje właścicielom restauracji promocyjny tydzień? Zachętę dla klientów. Z oferty skorzystają osoby, które nigdy nie odwiedziły naszego lokalu, albo takie, których nie było stać na potrawy ze standardowego menu. Może staną się naszym stałym klientem, albo przyjdą do nas uczcić specjalną okazję?


Autor: Anna Motyka

Źródło: restaurantweek.pl, fpiec.pl


[banner id=”5004″]


 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *