Dlaczego POSbistro jest lepsze od tradycyjnej kasy fiskalnej?

Zaczynając działalność gospodarczą, na start możesz obejść się bez wielu rzeczy, natomiast na pewno nie unikniesz kosztów związanych z zakupem kasy fiskalnej lub oprogramowania typu POS. Nie tak dawno na rynku pojawiły się również alternatywne rozwiązania systemowe dla tradycyjnych kas fiskalnych, czyli POS’y na tablety. Te mobilne punkty sprzedaży, zdominowały już rynek Stanów Zjednoczonych i z mocnym akcentem pojawiają się u nas, zyskując coraz większe uznanie w środowisku gastronomicznym. Obecnie liderem na rynku mobilnych rozwiązań sprzedażowych dla gastronomii jest POSbistro, dlatego też na przykładzie tego oprogramowania przedstawiamy największe różnice między kasą fiskalną a systemem POS na tablety:

System rekomendacji dodatkowych produktów

Nabijając zamówienie na tablecie, możemy uruchomić funkcję, która będzie każdorazowo podpowiadała kelnerom, co mogą dodatkowo zaoferować swoim Gościom. To niebywała wartość dla restauratora, ponieważ znacznie pomaga zwiększyć obroty ze sprzedaży. Funkcja ta świetnie spisuje się w przypadku dodatków oraz napoi.

Opisy produktów

Wraz z wprowadzaniem menu do systemu możemy użyć funkcji opisu dań. Każdy produkt, który sprzedajemy można opisać w najbardziej przejrzysty sposób, aby kelner mógł podać szybko fachową informację Gościom. Dzięki opisom pojedynczych produktów lub gotowych dań, poświęcimy mniej czasu na szkolenie nowych pracowników, ponieważ nie będą musieli uczyć się wszystkiego na pamięć. Ta funkcja wzmacnia również profesjonalny i nowoczesny wizerunek firmy.

Komunikacja kuchnia-kelner

Dzięki wykorzystaniu urządzeń przenośnych, komunikacja kelnera z kucharzem odbywa się całkowicie zdalnie. Kelner przesyła zamówienie do kuchni za pomocą tabletu, a kucharz odbiera je na ekranie wyświetlacza lub jako wydruk z drukarki bonowej. Na zamówieniu znajdują się również dodatkowe uwagi lub modyfikacje dania. W ten sposób kelner może obsłużyć kilka stolików pod rząd, a każde poprzednie zamówienie jest już przygotowywane w kuchni. Funkcja notyfikacji, pokazuje kelnerowi na tablecie lub zegarku typu smartwatch, że zamówienie jest gotowe do odbioru. Kasa fiskalna nie posiada takiej funkcji, rachunek drukujemy zazwyczaj na końcu, a zamówienia są zapisywane ręcznie na karteczce, co zwiększa ryzyko pomyłki w zamówieniu związane np. z nieczytelnym pismem kelnera. Dodatkowo nie posiadając POSa na tablet, odbierając zamówienie, każdorazowo kelner musi wręczyć je osobiści kucharzowi, co wydłuża czas obsługi Gości w lokalu i wpływa na wolniejszą rotację stolików – czyli mniejszy zysk każdego dnia!

Własna baza klientów

Posiadacze kasy fiskalnej mogą jedynie pomarzyć o prowadzeniu własnej bazy klientów, co np. w przypadku pizzerii, czy restauracji specjalizującej się w dowożeniu jedzenia jest obecnie niezbędne! Kasa fiskalna nie daje takich możliwości jak POSbistro, dzięki któremu, możemy prowadzić w pełni profesjonalną bazę klientów i wyszukiwać ich po wpisaniu konkretnej frazy. Dodatkowo, w  chwili obecnej system rozpoznaje klientów po numerze telefonu – czyli, w momencie odbioru telefonu, na tablecie wyświetla się informacja o kliencie, który właśnie dzwoni, lub jeśli numer jest nieznany – możliwość szybkiego wprowadzenia jego danych! Magia? Nie! To przyszłość.

Dostęp on-line

Przedsiębiorca, który nie posiada w swoim lokalu POSa w chmurze ma dwa wyjścia – może przesiadywać w tym lokalu non stop, lub wisieć na telefonie lub mailu, kontrolując utarg i sprawdzając czy wszystko w porządku. Niestety nie ma możliwości podglądu tych danych on-line, więc zazwyczaj odciąga od pracy swoich pracowników, nakazując im ciągłe raportowanie. W POSbistro wszelkie dane sprzedażowe czy magazynowe są dostępne od ręki, wystarczy urządzenie z przeglądarką internetową i nawet będąc na Karaibach w środku nocy, możemy kontrolować i zarządzać lokalem.

Zostaw papiery POSbistro

Ci którzy cenią swój czas, zawsze będą szukać drogi do zoptymalizowania procesów biurokratycznych w swoim biznesie. POSbistro daje możliwość generowania wszelkich raportów i statystyk w formie tabel lub wizualizacji graficznych. Możemy także rozliczać czas pracy personelu i przesyłać gotowy dokument do kadr. POSbistro umożliwia również generowanie faktur dla klientów, drukowanie ich na drukarce fiskalnej lub bonowej, a nawet przesyłanie ich na maila klienta. Mając jedynie kasę fiskalną, cała papierkologia spoczywa na naszych barkach… tylko pytanie po co, skoro ktoś już wymyślił jak uprościć nasze życie i oszczędzając nam czas, który równie dobrze możemy poświęcić dla rodziny lub na rozwój osobisty.

Różnic między POSbistro a kasą fiskalną jest tak wiele, że nie sposób je tutaj wszystkie opisać. Więcej znajduje się na stronie posbistro.com

Czytaj więcej: POS dla gastronomii. Mobilny czy tradycyjny?

 

New call-to-action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *