11 sprawdzonych pomysłów na akcje promocyjne w restauracji

Zastanawiasz się jak przyciągnąć nowych gości do swojej restauracji? Poniżej mamy dla Ciebie listę pomysłów na akcje promocyjne związane nie tylko z obniżkami cen, ale również prezentacją konkretnych pozycji z Twojego menu.

Happy Hours w gastronomii

To jedna z najbardziej popularnych akcji promocyjnych. Określ godziny w ciągu dnia lub tygodnia, w których wybrane produkty będzie można kupić w niższej cenie. Happy hours wprowadzaj w czasie, w którym ruch w Twoim lokalu jest mniejszy.

Gratisy powyżej określonej ceny zakupu

Gościom, którzy złożą zamówienie na więcej, niż np. 100 zł możesz podarować prezent. Niech to będzie np. deser przygotowany przez szefa kuchni lub produkt zakupiony u lokalnych dostawców. Nie musi być to nic wielkiego – liczy się gest. Tak obdarowani goście będą czuli się docenieni i z pewnością opowiedzą o tym swoim znajomym. Z badań wynika, że Polacy ufają swoim znajomym. 65% osób wybierając restaurację, sugeruje się opinią bliskich i aż 85% poleca dania i lokale gastronomiczne swoim znajomym. Tylko 26% Polaków sugeruje się klasyczną reklamą.

New call-to-action

Pij lub jedz za jedną cenę

Postaraj się obliczyć, ile przeciętny klient jest w stanie zjeść lub wypić. Następnie określ ile te produkty kosztują łącznie. Ustal cenę, którą gość będzie musiał zapłacić z góry, żeby zjeść lub wypić ile chce. To działa!

Kupony rabatowe

Zamieść kupony rabatowe w prasie i internecie. Będą uprawniać do zniżki na określoną grupę dań lub napojów z karty. Na kuponie rabatowym określ czas trwania akcji promocyjnej (czyli do kiedy dany kupon będzie można zrealizować).

Karty stałego klienta

W menu umieść informacje o zniżkach dla gości, którzy posiadają karty stałego klienta. Kelnerzy i pracownicy lokalu powinni informować nowych gości o profitach wynikających z posiadania karty i zachęcać do założenia jej.

Obniżki cen

Taka promocja powinna trwać nie dłużej, niż 2 tygodnie. Ceny poszczególnych dań powinny być obniżone o ok. 20-30% od ceny wyjściowej.

Zniżki za okazaniem paragonu

Pracownicy lokalu powinni informować gości, że za okazanie paragonu z poprzedniej wizyty w restauracji, przysługują im zniżki na wybrane partie dań lub napojów z karty. Jeśli oprogramowanie dla restauracji, z którego korzystasz daje możliwość drukowania dodatkowych informacji na paragonie, warto umieszczać na nim informacje o tego typu zniżkach.

Przejdź do biblioteki

Znaczki handlowe

Wraz z rachunkiem goście otrzymują znaczki handlowe. Po zebraniu określonej ilości znaczków mogą otrzymać nagrodę rzeczową, napój lub potrawę gratis.

Danie polecane przez restaurację

Może to być danie dnia, lub danie szefa kuchni. Zarówno opis dania, jak i jego cena powinna być atrakcyjna dla gościa. Dania można przygotowywać z produktów, które mają krótki termin ważności lub po prostu zalegają na magazynie. Takim sposobem uatrakcyjnisz ofertę restauracji, a jednocześnie zaoszczędzisz, bo nie będziesz musiał wyrzucać przeterminowanych produktów.

Gratisy zachęcające do zakupów określonych dań

Przy zakupie określonej partii dań z karty dołączaj produkty gratis. Mogą to być napoje lub przekąski.

Degustacje w restauracji

Nowe dania, które planujesz wprowadzić do karty, a nie jesteś pewien czy posmakują gościom, podawaj w mniejszych porcjach, na zasadzie przystawki. Twoi kelnerzy powinni pytać, czy przystawki smakowały gościom. Te informacje pozwolą Ci ulepszać menu.

Podobał Ci się ten wpis? Czytaj również: Ciekawe pomysły na marketing w restauracji

New call-to-action

Autor: Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://gastrowiedza.pl