Technologiczne trendy w gastronomii na 2017 rok! [Część pierwsza]

Kilka ostatnich lat to nieustanny rozwój sektora gastronomicznego. Innowacje widoczne są na każdym kroku – od zaawansowanego wyposażenia kuchni i sal, poprzez nowoczesny marketing, a na oprogramowaniu i nowinkach technicznych skończywszy. Ponadto, z roku na rok zwiększa się także liczba wydarzeń branżowych gdzie gastronomowie mogą wymienić między sobą własne doświadczenie i czerpć inspiracje. To prawdziwie aktywny sektor gospodarki!

Nie jest już chyba tajemnicą, że aby dobrze zarobić w gastronomii, trzeba być za pan brat z nową technologią. Nie można się na nią obrażać, należy się na nią otworzyć, bo to właśnie ona pomaga obecnie usprawnić pracę oraz czerpać większe zyski ze sprzedaży. Przedstawiamy zatem zestaw usług z dziedziny IT, które w 2017 roku zapukają do drzwi wielu lokali.

Tablet zamiast notesika

Mobilne podejście do sprzedaży, gdzie zamiast kartki i długopisu, kelner wstukuje zamówienie na tablecie, a ono automatycznie przesyła się do kuchni, to już standard w wielu restauracjach. Co ciekawe takie rozwiązanie pokochały również pizzerie, food trucki czy mniejsze bistra. Wiele osób, które zdecydowały się na mobilny punkt sprzedaży nie wyobraża sobie już korzystania ze zwykłej kasy fiskalnej, czy tradycyjnego POSa. Komunikacja na tablecie pomaga uniknąć pomyłek przy przekazywaniu kucharzowi zamówienia, a także znacznie przyspiesza obsługę klienta, co często przekłada się na zwiększenie rotacji stolików. Taka drobna elektronika wzmacnia również nowoczesny wizerunek lokalu. Jeśli jeszcze nie masz mobilnego oprogramowania w swoim lokalu, koniecznie nabądź go i rozpocznij nowoczesną erę w zarządzaniu własnym lokalem. My rekomendujemy POSbistro

Elektroniczne menu

Na zachodzie coraz popularniejsze stają się elektroniczne stoliki, na których można złożyć zamówienie. Do Polski powoli wchodzi ten sam trend, a pierwszym tego typu mobilnym rozwiązaniem jest eMenu od POSbistro. Jest to moduł aplikacji sprzedażowej POSbistro, który umożliwia prowadzenie eMenu i prezentowanie go Gościom na tablecie. Takie elektroniczne menu można również wystawić na zewnątrz lokalu, aby dać możliwość zapoznania się z ofertą Gościom z zewnątrz, tym samym zaciekawić ich na tyle aby weszli do środka. Klienci sami mogą ‘wertować’ menu, czytać składniki dań, ich szczegółowy opis, a także oglądać zdjęcia. Każdy z tych elementów, właściciel lokalu lub manager, może modyfikować zdalnie i o każdej porze. Emenu umożliwia również Gościom przywołanie kelnera do stolika.

Aplikacja dla Szefa 

Każdy dobry manager, lub właściciel lokalu gastronomicznego chce mieć zawsze pełną kontrolę nad biznesem. Niestety do tej pory, nie zawsze było to tak proste i oczywiste, ponieważ aby mieć stały dostęp do informacji, trzeba było po prostu siedzieć w lokalu non-stop i doglądać interesu. Dziś, rozwiązanie, które zrewolucjonizowało podejście gastronomów do biznesu, to aplikacja POSowner, czyli narzędzie do zdalnej kontroli lokalu za pomocą smartphona. Aplikacja pokazuje m.in. utarg, liczbę rachunków i wszelkie pozycje na rachunkach, a także to czym aktualnie zajmują się pracownicy. A wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym, czyli możemy natychmiastowo reagować np. na niski utarg, lub małą konwersję na rachunkach.

Więcej trendów technologicznych na 2017 roku już niebawem.

Autor: Izabela Głód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *