Zamawiaj lokalnie i wspieraj pobliską gastronomię

Nastał trudny czas dla gastronomii, ponieważ ze względu na stan epidemii lokale gastronomiczne muszą pozostać zamknięte dla gości, a jedynym sposobem na prowadzenie sprzedaży jest realizowanie zamówień na wynos i na dowóz. Na szczęście istnieje wiele osób, którym zależy na dalszym funkcjonowaniu restauracji, barów i innych miejsc oferujących posiłki. 

Branża gastronomiczna od zawsze służyła ludziom poprzez oferowanie im posiłków, a bez zainteresowania ze strony klientów nie jest w stanie się utrzymać. Teraz nadszedł czas, by to klienci zapewnili wsparcie i pomoc gastronomii i nadal korzystali z usług lokali. Dlatego powstaje coraz więcej akcji społecznych, mających na celu promowanie zamawiania jedzenia na dowóz lub wynos. New call-to-action

#ZamawiamLokalnie to nowa inicjatywa mająca na celu wsparcie lokali gastronomicznych w okresie kwarantanny. Na Facebooku jako pierwsze powstały dwie grupy, zrzeszające miłośników jedzenia z dwóch największych miast Polski – Krakowa i Warszawy, ale nie wyklucza się dołączenia kolejnych miast do akcji. Członkowie mogą ogłaszać na grupie, że ich lokale gastronomiczne realizują zamówienia na dowóz lub na wynos i dodawać posty z nowościami w menu. Dzięki temu mieszkańcy miast wiedzą skąd można zamówić posiłek i co jest w aktualnej ofercie, ponieważ właściciele lokali mogą codziennie aktualizować menu.


New call-to-action

Obecnie lokale gastronomiczne starają się uruchomić dowozy jedzenia lub ułatwić klientom dostęp do ich oferty. Dzięki dodawaniu informacji na grupach #zamawiamlokalnie mogą w prosty sposób skontaktować się z dużą liczbą osób pragnących wspomagać lokalną gastronomię.

AKTUALIZACJA Z 30 MARCA 2020

Akcja #ZamawiamLokalnie zatacza coraz szersze kręgi! Powstały grupy dla kolejnych 8 miast!

#ZamawiamLokalnie Trójmiasto

#ZamawiamLokalnie Śląsk

#ZamawiamLokalnie Łódź

#ZamawiamLokalnie Poznań

#ZamawiamLokalnie Wrocław

#ZamawiamLokalnie Lublin

#ZamawiamLokalnie Rzeszów

#ZamawiamLokalnie Zielona Góra

Jeśli uważasz, że powinna powstać dedykowana grupa dla określonego miasta, a jeszcze jej nie ma skontaktuj się z nami poprzez nasz profil na Facebooku – POSbistro – mobilne oprogramowanie dla gastronomii. Postaramy się, aby taka grupa powstała dla Twojego miasta!

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądają standardy bezpiecznych dowozów pobierz nasz nowy ebook, w którym zamieściliśmy m.in. Kodeks dobrych praktyk dotyczących dostaw.Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *