Zamawiaj lokalnie i wspieraj pobliską gastronomię

Nastał trudny czas dla gastronomii, ponieważ ze względu na stan epidemii lokale gastronomiczne muszą pozostać zamknięte dla gości, a jedynym sposobem na prowadzenie sprzedaży jest realizowanie zamówień na wynos i na dowóz. Na szczęście istnieje wiele osób, którym zależy na dalszym funkcjonowaniu restauracji, barów i innych miejsc oferujących posiłki. 

Branża gastronomiczna od zawsze służyła ludziom poprzez oferowanie im posiłków, a bez zainteresowania ze strony klientów nie jest w stanie się utrzymać. Teraz nadszedł czas, by to klienci zapewnili wsparcie i pomoc gastronomii i nadal korzystali z usług lokali. Dlatego powstaje coraz więcej akcji społecznych, mających na celu promowanie zamawiania jedzenia na dowóz lub wynos. New call-to-action

#ZamawiamLokalnie to nowa inicjatywa mająca na celu wsparcie lokali gastronomicznych w okresie kwarantanny. Na Facebooku jako pierwsze powstały dwie grupy, zrzeszające miłośników jedzenia z dwóch największych miast Polski – Krakowa i Warszawy, ale nie wyklucza się dołączenia kolejnych miast do akcji. Członkowie mogą ogłaszać na grupie, że ich lokale gastronomiczne realizują zamówienia na dowóz lub na wynos i dodawać posty z nowościami w menu. Dzięki temu mieszkańcy miast wiedzą skąd można zamówić posiłek i co jest w aktualnej ofercie, ponieważ właściciele lokali mogą codziennie aktualizować menu.


New call-to-action

Obecnie lokale gastronomiczne starają się uruchomić dowozy jedzenia lub ułatwić klientom dostęp do ich oferty. Dzięki dodawaniu informacji na grupach #zamawiamlokalnie mogą w prosty sposób skontaktować się z dużą liczbą osób pragnących wspomagać lokalną gastronomię.

AKTUALIZACJA Z 30 MARCA 2020

Akcja #ZamawiamLokalnie zatacza coraz szersze kręgi! Powstały grupy dla kolejnych 8 miast!

#ZamawiamLokalnie Trójmiasto

#ZamawiamLokalnie Śląsk

#ZamawiamLokalnie Łódź

#ZamawiamLokalnie Poznań

#ZamawiamLokalnie Wrocław

#ZamawiamLokalnie Lublin

#ZamawiamLokalnie Rzeszów

#ZamawiamLokalnie Zielona Góra

Jeśli uważasz, że powinna powstać dedykowana grupa dla określonego miasta, a jeszcze jej nie ma skontaktuj się z nami poprzez nasz profil na Facebooku – POSbistro – mobilne oprogramowanie dla gastronomii. Postaramy się, aby taka grupa powstała dla Twojego miasta!

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądają standardy bezpiecznych dowozów pobierz nasz nowy ebook, w którym zamieściliśmy m.in. Kodeks dobrych praktyk dotyczących dostaw.Anna Siwek

Jako absolwentka edytorstwa i marketingu, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 160 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *