Jaki terminal płatniczy do kawiarni?

Jeśli otwierasz kawiarnię i zastanawiasz się nad wyborem terminalu płatniczego, koniecznie przeczytaj ten wpis. Pokrótce opowiemy Ci na co warto zwrócić uwagę. 

Kawiarnia to szczególny rodzaj biznesu, w którym kwestię realizacji rachunków trzeba umiejętnie dostosować zarówno do klientów, którzy piją kawę przy stoliku, jak i do tych, którzy zabierają ją na wynos. Jeśli kawiarnia ma dodatkowe kondygnacje, lub ogródek czy inną przestrzeń wydzieloną na świadczenie usług, wtedy sprawa wydaje się być skomplikowana. Czy aby na pewno?

Szukając terminalu płatniczego, odpowiednio dostosowanego do potrzeb małej lub średniej kawiarnii, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Z pewnością nie ominie nas przeczytanie ofert kilku firm, aby wybrać tę najlepszą. A bardziej wnikliwi, zapewne będą również studiować sam regulamin. My podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę: 

Stacjonarny czy przenośny?

W kwestii samego urządzenia musimy zadać sobie pytanie, czy planujemy sprzedaż kawy wraz z obsługą kelnerską czy może będziemy ją serwować wyłącznie na wynos lub przy barze. W pierwszej opcji warto pokusić się o terminal stacjonarny, natomiast w drugim przypadku, bezwarunkowo powinniśmy zdecydować się na terminal przenośny. Im mniej będziemy przeszkadzać naszym Gościom przychodząc i odchodząc od stolika, tym bardziej obsługa będzie uznana za profesjonalną. Warto również pomyśleć nad kompleksowym rozwiązaniem integrującym system sprzedażowy na tablety z terminalem płatniczym. Pozwala to na błyskawiczną obsługę klienta, a także zarządzanie informacjami z poziomu panelu administracyjnego. 

[banner id=”5420″]

Wracając do samych terminali płatniczych, każda z firm oferuje abonament na urządzenie. W zależności od wyboru łącza, możemy mieć różnicę w cenie abonamentu. Najtańsze są terminale z łączem internetowym i tradycyjnym. Szybciej dojdzie płatność dzięki GPRS, czyli łączu operatorów sieci komórkowych.

Pamiętajmy również, że terminal płatniczy jest własnością agenta rozliczeniowego i bez umowy o współpracy jest bezużyteczny. 

Dodatkowe opłaty

W umowie, którą otrzymasz, sprawdź, czy Twój agent rozliczeniowy nie planuje naliczyć Ci dodatkowych opłat. Jeśli takowe są, porównaj je z konkurencyjnymi ofertami. Najczęściej dodatkowe opłaty, naliczane są m.in. za: pin pada, kartę sim, utrzymanie danych na serwerze, ubezpieczenie PCI, opłatę serwisową, koszt obsługi minimalnego obrotu, czy opłatę za dostęp do raportów online.

Prowizje

Prowizję nalicza się od każdej transakcji kartą płatniczą, dlatego też jej wysokość w dużej mierze będzie zależała od naszych obrotów i może wahać się od 0,65 proc. do nawet 2,5 proc. Może się zdarzyć, że firma zaproponuje nam rozliczenie w formie mniejszego procentu i dodatkowo opłaty stałej w wysokości kilku groszy. Nie będzie to jednak korzystne dla lokali z niską wartością na rachunku. 

Więcej o terminalach  płatniczych, piszemy w artykule: Jak wybrać odpowiedni terminal płatniczy dla gastronomii?

Autor: Izabela Głód

[banner id=”5004″]

One thought on “Jaki terminal płatniczy do kawiarni?

  • Jeśli chodzi o terminale płatnicze polecam firmę Paymax. Prowadzę małą cukiernię posiadam i Pos Bistro i Paymax. Super sprawa 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *