Wielkie otwarcie Podlaskiej Akademii Kulinarnej

11 maja 2015 w Białymstoku odbyło się wielkie otwarcie Podlaskiej Akademii Kulinarnej. Wydarzeniu towarzyszył konkurs dla podlaskich restauratorów. W jury zasiadły takie osobistości jak m.in Robert Sowa, Kurt Scheller i Marcin Budynek. Pierwsze miejsce zajęła Karczma pod Sokołem!

http://podlaskaakademiakulinarna.pl/
http://podlaskaakademiakulinarna.pl/

Ponad 250 m2 powierzchni, 12 trzyosobowych, w pełni wyposażonych stanowisk warsztatowych, ze sprzętem światowych marek, najszersza w północno-wschodniej części Polski oferta i wreszcie najlepsi trenerzy, szefowie, oraz mistrzowie kuchni!

[banner id=”5424″]

Szefem kulinarnym Podlaskiej Akademii Kulinarnej została mianowana chef Arleta Żynel. Z pewnością znacie ją z porannych programów telewizyjnych takich, jak „Kawa czy herbata?” lub „Pytanie na śniadanie”. Pani Arleta posiada dyplom mistrzowski, a także zaświadczenie o ukończeniu kursu szkoleniowego „Profesjonalne zarządzanie w gastronomii” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kulinarną wiedzę zdobywała m.in we Francji i USA, a przez 17 lat była właścicielką Restauracji „Arsenał”.

W Podlaskiej Akademii Kulinarnej swoją cenną wiedzą dzielą się również takie VIPy jak: Kurt Scheller, Jerzy Pasikowski, Robert Sowa, Jean Bos, Giancarlo Russo, Krzysztof Szulborski, Robert Skubisz, Andrzej Polan, Ewa Olejniczak oraz znani z programu Hell’s Kitchen Łukasz i Paulina Kawaller.

http://podlaskaakademiakulinarna.pl/
http://podlaskaakademiakulinarna.pl/

Podlaska Akademia Kulinarna została stworzona głównie z myślą o profesjonalnych szefach kuchni, ale poszerzać swoją wiedzę mogą tu również amatorzy. Pomysłodawcą tego miejsca jest Piotr Zubrycki, który prowadzi w Białymstoku sklep 13 VIP – 4Home&Kitchen z elementami wyposażenia kuchni oraz studio kuchenne. Inspiracją do stworzenia tak dużej akademii była jego pasja i zamiłowanie do gotowania i Podlasia.

Kuchnie z całego świata i Podlasia

Misją Podlaskiej Akademii Kulinarnej jest propagowanie kuchni z całego świata, ze szczególnym naciskiem na kuchnię Podlasia, które jest niezwykle bogatym i różnorodnym, pod względem kulinarnym, regionem.

Jakie warsztaty i szkolenia tematyczne oferuje PAK?

Kuchnia świata:

Francuska, włoska, grecka, polska, staropolska, śródziemnomorska i wiele innych.

http://podlaskaakademiakulinarna.pl/
http://podlaskaakademiakulinarna.pl/

Sztuka mięsa

Uczą, jak w najlepszy i nieprzeciętny sposób przygotować każdy rodzaj mięsa: od drobiu poprzez wołowinę i wieprzowinę, aż po dziczyznę czy baraninę.

Kuchnie dla wymagających

Kuchnia wegetariańska, wegańska oraz bezglutenowa. Obiecują, że potrafią sprostać wymaganiom ludzi z różnorodnymi upodobaniami żywieniowymi uwzględniając ich poglądy kulinarne.

Foodpairing

Uczą tu zarówno klasycznych jak i nietypowych połączeń smakowych, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zaskakujące, takich jak: sery i dobre wino, kombinacje słodko-kwaśne czy mięso w sosie pomarańczowym.

Sztuka grillowania 

Przybliżają tajniki grillowania oraz uczą, jak poprawnie i smacznie przyrządzić oraz doprawić mięso czy warzywa tak, aby rozpieścić podniebienie nawet najbardziej wymagających smakoszy.

http://podlaskaakademiakulinarna.pl/
http://podlaskaakademiakulinarna.pl/

Sekrety baristy

Szkolenia i pokazy baristyczne, na których miłośnicy kawy poznają techniki jej parzenia oraz będą mogli rozkoszować się tym napojem zrobionym w wybrany przez siebie sposób.

Tajemnice sommeliera

Pasjonaci oraz amatorzy dobrego wina podczas pokazów i szkoleń będą mieli możliwość zarówno kontaktu i rozmowy z doradcą w zakresie win jak i wspólnej degustacji najlepszych trunków.

Sushi 

Propozycja dla smakoszy sushi. Podczas warsztatów uczą tworzenia różnych form tej japońskiej potrawy, po czym następuje degustacja przygotowanych dań.

Kuchnia molekularna

Podczas szkoleń opowiadają o kuchni molekularnej wykorzystującej wiedzę naukową. Uczą jej zasady w praktyce.

http://podlaskaakademiakulinarna.pl/
http://podlaskaakademiakulinarna.pl/

Warsztaty dla dzieci

Nauka prostych potraw, z którą poradzą sobie nawet najmłodsi miłośnicy gotowania. Oczywiście oprócz przyrządzania dań takie spotkania będą świetną organizacją wolnego czasu oraz wspaniałą zabawą!

Imprezy dla firm

Szkolenia kulinarne to idealna sytuacja nie tylko do wspólnego spędzania czasu, ale także do integracji między pracownikami i przełożonymi.

Szkolenia dla profesjonalistów

Spotkania znanych i cenionych mistrzów kuchni, podczas których będzie można pogłębiać swoją wiedzę, uzupełniać doświadczenie oraz wymieniać swoje poglądy kulinarne kierowane są do mistrzów kuchni oraz profesjonalnych kucharzy.

Podlaskiej Akademii Kulinarnej życzymy wiele sukcesów, a Was serdecznie tam zapraszamy!

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: podlaskaakademiakulinarna.pl; www.bialystokonline.pl

[banner id=”5004″]

One thought on “Wielkie otwarcie Podlaskiej Akademii Kulinarnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *