Costa Coffee zawitała do Krakowa!

7 maja 2015 roku odbyło się wielkie otwarcie kawiarni Costa Coffee w Krakowie. Lokal znajduje się na parterze Galerii Kazimierz i wraz z ogródkiem zajmuje aż 130 m2! To jedna z najmodniejszych i najbardziej popularnych marek kawiarnianych na naszym globie. Jest już obecna w 25 krajach na całym świecie.

11133925_892080377501684_9039955070384246468_n (1)
https://www.facebook.com/CostaCoffeePoland/

Znakiem rozpoznawczym Costa Coffee jest przyjazna atmosfera, bogata gama kaw klasycznych i smakowych, a także najwyższej jakości sprzęt i najlepszy personel. Sieć Costa Coffee stawia na wykwalifikowaną obsługę, więc zatrudnia wyłącznie perfekcyjnie wyszkolonych baristów.

[banner id=”5424″]

Co dobrego możemy tam skosztować?

W ofercie Costa Coffee znajdziemy szeroki wybór kaw parzonych na bazie klasycznej mieszanki Mocha Italia. Jej receptura powstała w 1971 roku w Londynie. Twórcami byli bracia Sergio i Bruno Costa. W Costa Caffee możemy skosztować m.in CHAI Caffè Latte, Corto czy Flat White, oraz Cappuccino i Caffè Latte.

Kawy są przygotowywane na bazie mleka tradycyjnego, ale również sojowego i odtłuszczonego. Nie wiąże się o też z dodatkową opłatą za zmianę mleka.

Prócz kawy, Costa Coffee poleca także dania i przekąski.  W menu znajdziemy m.in: naleśniki, ciasta i ciasteczka, muffiny, lody, sałatki, bajgle czy wrapy. Nowością w lokalu jest jogurt naturalny z muesli i puree truskawkowym lub nektarem mango.

10955625_891125737597148_6981846982894543823_n
https://www.facebook.com/CostaCoffeePoland/

Jak komponują przepisy?

W palarni Costa Coffee, mistrz kawy Gennaro Pelliccia i jego zespół ekspertów, każdego dnia starannie weryfikują mieszankę Mocha Italia. Kontrolują aromat, kwasowość, słodycz i gorycz ziaren. Poświęcają dużo czasu na pozyskiwanie, kontrolę i kompozycję odpowiednich ziaren.

Ziarna kawy Costa są wypalane metodą tzw. wolnego palenia, dzięki czemu aromat kawy jest pełniejszy, a smak głębszy. Dokładna receptura Mocha Italia to ściśle strzeżony sekret.

Niesamowity design wnętrz 

W kawiarniach Costa Coffee stosujemy 3 style wystroju, Metro, Evo i Revo. Koncept Metropolitan, czyli Metro, został stworzony przez słynne brytyjskie studio architektoniczne Stiff+Trevillion i jest stosowany we flagowych lokalizacjach marki. Charakteryzuje go nowoczesny, loftowy styl w klimacie city life. Styl Evo nawiązuje do słowa Evolution i wyróżnia się stonowaną kolorystyką ścian oraz przyjazną, ciepłą i sprzyjającą relaksowi atmosferą. Z kolei Revo to lokalna forma brytyjskiego designu. Neutralne kolory ścian stanowią tło dla grafik obrazujących proces parzenia kawy od ziarna po filiżankę espresso – komentuje Michał Nowak, Dyrektor Działu Nieruchomości i Ekspansji Costa Coffee.

https://costacoffee.pl
https://costacoffee.pl

Laureat rekordowej ilości nagród

Koncept kawiarni Costa Coffee natychmiast znalazł uznanie wśród Klientów. Został wyróżniony nagrodą Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2014, tytułem Konsumencki Lider Jakości Debiut Roku 2014, tytułem Dobra Marka 2014 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii sieć kawiarni, jak i nagrodą Prime Property Prize 2014 w kategorii Najemca Roku, a także został bardzo pozytywnie oceniony w badaniach satysfakcji przeprowadzonych przy współpracy z PBS na próbie ponad 5000 naszych klientów. Przykładem naszej odpowiedzi na oczekiwania Gości jest rozszerzona oferta produktowa. W piecu na miejscu w kawiarni wypiekamy nie tylko ciasteczka  i croissanty, lecz również dania lunchowe, jak quiche’e – mówi Jolanta Borowska, Dyrektor Działu Marketingu Costa Coffee.

To nie koniec ekspansji sieci na rynek krakowski

Już niedługo kolejne kawiarnie będziecie mogli odwiedzić w Centrum Outlet Factory i Bonarka City Center, następnie w Centrum Handlowym M1,, oraz Galerii Krakowskiej. Kolejno przy ul. Floriańskiej, Karmelickiej i Rynku Głównym.

Do końca 2015 roku, w Polsce funkcjonować będzie aż 115 lokali Costa Caffee.

Tymczasem zapraszamy do kawiarni Costa Caffee w CH Galeria Kazimierz, przy ul. Podgórskiej 34 w Krakowie. Odwiedzając kawiarnię od dzisiaj (aż do 21 maja) otrzymacie vouchery uprawniające do dodatkowych rabatów.

 

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: https://costacoffee.pl/, https://www.facebook.com/CostaCoffeePoland/

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *