5 blogerów gastronomicznych, których warto znać

Szukasz inspiracji? A może chcesz wprowadzić nowe rozwiązania do swojego lokalu? Blogerzy gastronomiczni dostarczą Ci wielu cennych wskazówek. Dowiedz się, które serwisy są warte uwagi. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Marta Kosecka

W gastrnomii chętnie czytane są blogi związane z prowadzeniem biznesu. Jeśli szukasz porad prawnych, to zanim zgłosisz się do prawnika, zerknj na bloga: Przepis na gastronomię bo być może Twój problem został już opisany! Autorką wpisów jest adwokat Marta Kosecka, która na co dzień prowadzi kancelarię adwokacką w Gdyni. W publikowanych materiałach  analizuje aspekty prawne związane z działalnością gastronomiczną. Czytając jej artykuły, poznasz m.in. niuanse podatkowe, kwestie dotyczące odszkodowań lub organizacji imprez.


Michał Skoczek (pseudonim Zorż Ponimirski)

Chcesz poznać prawdziwą stronę street foodu? Ten blog pozwoli Ci zgłębić temat. Odwiedź stronę: Street Food Polska Żorż Ponimirski oraz ekipa (Michał Turecki, Kaszpir, Arek Tysiak, Ela Święcka, Janusz Stopa) opisują i oceniają potrawy serwowane w całej Polsce.


Mateusz Wawro „Głodny”

„Głodny” to vloger i właściciel food trucków, który prowadzi swój kanał na YouTube. W ciekawy sposób przedstawia wydarzenia gastronomiczne, recenzuje systemy oraz sprzęty, a także wyjaśnia praktyczne kwestie związane z zarządzaniem własnym  punktem gastronomicznym.

Pomysł na założenie kanału zrodził się po rozmowach z nowymi „food truckowcami”, którzy wspominali, że bardzo przydałyby im się praktyczne informacje – tłumaczy Mateusz Wawro.


Marta Greber

Marta Greber, autorka bloga Co dziś zjem na śniadanie?, udowadnia, że śniadanie nie musi być nudne. Proponuje zróżnicowane potrawy – na słodko, gorąco, z warzywami, mięsem. Na stronie umieszcza przepisy na chleby, ciasta, naleśniki. Jej wpisy są okraszone zdjęciami z wycieczek kamperem po europejskich miastach.


Zuzanna Ploch

Autorka bloga Chilli Czosnek i Oliwa koncentruje się na kuchni śródziemnomorskiej. Udziela porad, zdradza pomysły na pyszne potrawy. Wiele wpisów dotyczy fotografii kulinarnej, w której specjalizuje się Zuzanna Ploch. Jej strona zachwyca mnogością kolorów.

Mamy nadzieję, że spośród powyższych, znajdziesz swoje ulubione źródło informacji gastronomicznych! Zapraszamy również do wpisu: Wydarzenia gastronomiczne w 2018 roku! Sprawdź gdzie warto się wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *