Randka, która odmienia spojerzenie na gastronomię! Relacja z wydarzenia

Popyt na usługi gastronomiczne wciąż rośnie, a to znak, że rynek jest chłonny nowych, ciekawych miejsc z dobrym jedzeniem! To spora szansa dla osób z branży, a także dla tych, którzy dopiero mają zamiar w nią wejść! Nie każdy jednak wie, że gastronomia potrafi być zarówno słodka jak i gorzka… Jak więc ustrzec się błędów przy otwarciu własnego biznesu?

Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć. Co ciekawe, wiele osób pewnie powie Wam, że  błędy są wskazane, ponieważ nic tak nie uczy jak porażka, która jest wynikiem własnych działań! Najważniejsze jednak, aby błędy zminimalizować i ustrzec się tych najczęstszych już na starcie!

Randka lekarstwem na sukces w biznesie?

Od lat budujemy relacje partnerskie ze specjalistami z branży gastronomicznej, co pomaga nam lepiej zrozumieć tajniki branży oraz tworzyć rozwiązania, które są odpowiedzią na  potrzeby naszych klientów.

Właśnie dlatego, postanowiliśmy niedawno zorganizować wydarzenie o nazwie “Randka z ekspertem z gastronomii” i zaprosić do współpracy znanych nam specjalistów i ekspertów z branży. Cel był prosty: wymiana wiedzy i doświadczenia z przedsiębiorcami. I wiecie co? Praktycznie każdy zgodził się od razu!

W “Randce z Ekspertem” uczestniczyć mógł każdy, wystarczyło dokonać bezpłatnej rejestracji online na stronie randka.posbistro.com. Wydarzenie odbyło się podczas targów EuroGastro 2018, 21-23 marca w Warszawie!

Na indywidualne spotkanie przewidziane było 30 minut i w tym czasie można było wypytywać o wszystkie aspekty związane z gastronomią w obszarze specjalizacji wybranego eksperta.

 

Staramy się nie tylko sprzedawać oprogramowanie ale również dawać wartość w postaci porad i wskazówek. Jesteśmy z Klientem na wielu etapach prowadzenia działalności, zapewniając stałe wsparcie, tak ważne zwłaszcza na starcie biznesu. – Grzegorz Forysiński, współzałożyciel POSbistro

Randka z ekspertem z gastronomii, POSbistro

Randka z ekspertem z gastronomii, POSbistro

Do współpracy zaprosiliśmy m.in.:  Adwokat Martę Kosecką, autorkę bloga przepisnagastronomie.pl, Mateusza Wawro z kanału Głodny na YouTube, czy Grzegorza Aksamita współodpowiedzialnego za Raport Stava o rynku dowozów jedzenia 2018 i wielu, wielu innych ekspertów, cała lista tutaj.

Randka z ekspertem, POSbistro

Z porad najczęściej korzystały osoby, które dopiero otwierają własną gastronomię, ale nie zabrakło również doświadczonych przedsiębiorców, będących na etapie rozwoju swoich firm!

Nasi uczestnicy pytali ekspertów o wiele kwestii związanych z prowadzeniem gastronomii, jednak najczęściej pojawiające się pytania dotyczyły:

  • umów dla pracowników,
  • sposobów na zwiększenie zysków z działalności,
  • umów związanych z wynajmem lokalu,
  • podatków w gastronomii,
  • charakterystyki prowadzenia małej działalności tj. food truck, czy kawiarnia,
  • zagadnień związanych z magazynem,
  • dywersyfikacji oferty,
  • dofinansowań na otwarcie działalności.

Randka z ekspertem, POSbistro

Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem, dlatego już myślimy o kolejnej edycji!

Jeśli chcielibyście wziąć udział w kolejnym wydarzeniu tego typu, zachęcamy do rozpoczęcia dyskusji. Podpowiedzcie nam, kogo chcielibyście zobaczyć w roli eksperta lub w którym mieście powinniśmy zorganizować kolejne ‘randki’?

Czekamy na komentarze!

 

One thought on “Randka, która odmienia spojerzenie na gastronomię! Relacja z wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *