Wydarzenia gastronomiczne w 2018 roku! Sprawdź gdzie warto się wybrać

Nie ważne czy pracujesz w gastronomii, czy jesteś pasjonatem gotowania, czy tylko pomagasz siostrze urządzić kawiarnię. Targi gastronomiczne to wydarzenia dla wszystkich tych, których życie skupia się wokół karmienia innych i czerpania z tego przyjemności! To miejsce, gdzie spotkasz czołowych producentów jedzenia, urządzeń czy oprogramowania i będziesz mógł poznać i przetestować ich produkty oraz usługi. Jeśli dobrze się zakręcisz, możesz liczyć na masę praktycznych porad dotyczących prowadzenia biznesu gastronomicznego. To jak, gdzie w tym roku zawitasz?

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych wydarzeń, na których warto się pojawić w tym roku:

Targi FOOD-to-GO

Wielkimi krokami zbliża się ósma edycja targów gastronomicznych w Gdańsku.W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO, zostanie zgromadzonych, aż 100 wystawców. Mottem przewodnim tej imprezy będzie „Kuchnia od serca”, dzięki czemu, każdy odwiedzający będzie mógł poczuć miłość do gotowania i rozkochać się w nim, próbując potraw i deserów inspirowanych zbliżającymi się Walentynkami! Targi odbędą się w dniach 6-7 lutego, a nowością w tej edycji będzie Strefa Multi Cafe. Będzie ona odzwierciedlać klimat francuskiego bistro, w którym odwiedzający będą mogli otrzymać informacje dotyczące wystroju ogródków i lokali gastronomicznych. Nie zabraknie również sław! W tym roku gośćmi specjalnymi będą Aleksander Baron oraz Sylwia Ładyga.

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro Show

Rozpoczęcie tego wydarzenia jest planowane na 27. lutego, a zakończy się 1. marca. Jak twierdzi organizator, jest to „najbardziej wyczekiwane wydarzenie gastronomiczne roku”. Brzmi obiecująco i zapowiada się całkiem nieźle. Wydarzenie odbędzie się wMiędzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym – Ptak Warsaw Expo. Jest ono dedykowane nie tylko osobom, które posiadają swój własny biznes, lecz również tym, którzy myślą o jego założeniu. Na tych targach gastronomicznych Redaktor Naczelna Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno-Kulinarnego GdzieZjesc.info, Anna Dębska będzie prowadziła szkolenie dla właścicieli restauracji, managerów oraz osób, które myślą o założeniu własnej działalności. Kurs nosi nazwę: „Rewolucja, która zwiększy ilość gości w Twojej restauracji. Poznaj metodę 4 noży”. Zapowiada się bardzo obiecująco!

Targi Eurogasto

Jest to największa i najważniejsza impreza gastronomiczna w Polsce. W tym roku jest planowana na 21-23 marca w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie. Jest to wydarzenie, które może się pochwalić dwudziestoletnią tradycją. Co więcej, po raz drugi targi gastronomiczne w Warszawie, odbędą się razem z  Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Przez co na jednej powierzchni cała branża gastronomiczna i hotelarska, będzie mogła się zapoznać z szeroką ofertą. Jest to niesłychana okazja, zarówno dla uczestników, jak i zwiedzających, ponieważ przez 3 dni targi te odwiedzi, aż 20 000 osób. Dwa lata temu, byliśmy na tym wydarzeniu prowadząc wykłady dotyczące rekrutacji pracowników gastronomii, można o nich poczytać tutaj. W tym roku również szykujemy dla Państwa niespodziankę! Ale o tym niebawem 🙂

Targi HORECA/ GASTROFOOD/ ENOEXPO w Krakowie

To jedno z największych wydarzeń branży gastronomiczno-hotelarskiej w kraju. Impreza ta ma charakter międzynarodowy, ponieważ skupia, aż 380 wystawców i przyciąga ponad 13 000 gości z całego świata, w tym roku odbędzie się 07 – 09 listopada 2018. Impreza cieszy się 25-letnią tradycją. Na targach gastronomicznych w Krakowie, będą organizowane salony tematyczne, z których można czerpać inspirację do własnego biznesu. Można tam zobaczyć m.in.: salon kawy i herbaty, piwa oraz słodkich inspiracji. Jak co roku, w hali obok, będą odbywać się Międzynarodowe Targi Wina, które są prawdziwym świętem dla producentów i dystrybutorów najlepszych trunków z całego świata. Podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mogli wypożyczyć kieliszki i degustować wina z różnych zakątków świata do woli! Tym samym, będa mogli wybrać dostawcę win do swojego lokalu. To nie lada gratka, spotkać czołowych producentów win w jednym miejscu i czasie i rozkoszować się smakiem ich win, słuchając opowieści o sposobie ich wytwórstwa. Tam trzeba po prostu się zjawić!

Ebook_POSbistro_Praktyczny_Poradnik

Międzynarodowe targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli – Polagra Gastro/Invest Hotel

Od 1 do 4 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się ogromna impreza skupiająca największe marki gastronomiczne i hotelarskie. Wydarzenie to będzie obfitowało w różne szkolenia i warsztaty tematyczne m.in.: szkolenie “Rentowna Restauracja”, Hotel Marketing Conference, Hotel Investors Meeting. Jednak to nie koniec atrakcji. Jak co roku na targach gastronomicznych w Poznaniu, odbędzie się Kulinarny Puchar Polski, który jest uważany przez profesjonalnych kucharzy, za najważniejszy w kraju!

Polska jest krajem, w którym branża gastronomii i hotelarstwa łączy w sobie tradycyjne korzenie i nowoczesne, zachodnie trendy. Nie dziwi zatem fakt, że targi gastronomiczne rozwijają się w bardzo szybkim tempie i zadziwiają swoją złożonością oraz profesjonalizmem. Warto wybrać się na takie wydarzenie, ponieważ zaowocuje to w dużą dawkę, świeżych inspiracji dla Twojego biznesu oraz wiedzy na temat najnowszych technologii i trendów w tym biznesie.

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *