Bez laktozy w restauracji

Bez laktozy w restauracji

Lody bez laktozy będzie można kupić w Polsce. Wyprodukowała je jedna z naszych, lokalnych firm. Polski rynek powoli otwiera się na osoby nietolerujące laktozy. Na tę przypadłość cierpi coraz więcej osób. A jak na nietolerancję laktozy przygotowani są restauratorzy?

[banner id=”5424″]

Lody niezawierające laktozy marki Anita stworzyła firma z Działoszyna. Powstały na bazie płynnego mleka, ale bez cukru mlecznego. To pierwsze lody, które posiadają rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią. Producent zapewnia, że ich smak nie różni się od tradycyjnych lodów, które są produkowane na bazie mleka. W Polsce na sklepowych półkach mamy produkty mleczne pozbawione laktozy – mleko, sery czy jogurty.

Nietolerancja laktozy to alergia pokarmowa, polegająca na niemożliwości przyjmowania przez organizm cukru mlecznego. Według szacunków, problem dotyka co trzecią osobę w naszym kraju, ale nie każdy wie o swoim problemie. Alergicy muszą radzić sobie zamiennikami w diecie i uważać, co jedzą poza domem.

Spożywanie potraw poza własną kuchnią przez osoby uczulone na laktozę jest nie lada wyzwaniem. Tutaj puszczamy oko do restauratorów – warto podjąć wyzwanie!

Potrawy bez laktozy oferują najczęściej lokale wegeteriańskie lub wegańskie. W swoim menu zaznaczają je specjalnym znaczkiem lub mają osobną kartę. Nie musisz prowadzić baru wegańskiego, żeby oferować potrawy bez laktozy. Wystarczą dwa, trzy dania zrobione na składnikach dla alergików, aby zapewnić sobie zadowolenie klienta. Jeżeli posiadamy menu dla dzieci, warto tam dodać choć jedną potrawę bez laktozy. Rodzice na pewno wtedy wybiorą to, co jest najlepsze dla malucha. Warto zaznaczyć opcję dań bez laktozy w Internecie, nie tylko na naszej witrynie, ale również na specjalnych stronach z listą takich lokali. Dzięki temu klienci łatwiej nas znajdą.

Drugą opcją jest catering dietetyczny. Coraz więcej restauracji oferuje dania na wynos, dostosowane na potrzeby klienta. Może to być zbilansowana dieta ułożona na podstawie liczby kalorii. Catering jest dowożony do pracy lub domu. W menu mamy także specjalną dietę tylko dla osób z nietolerancją laktozy.

Konserwanty zawarte w żywności powodują u nas coraz więcej alergii. Zmieniamy dietę na zdrowszą, pełną warzyw i owoców, eliminując niektóre ze składników. To znak naszych czasów, do którego muszą się dostosować restauratorzy. Warto, aby właściciele lokali gastronomicznych wyszli naprzeciw klientom i proponowali ciekawe, niestandardowe menu. Satysfakcja i większe obroty gwarantowane.

Źródło: portalspożywczy.pl

[banner id=”5004″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *