Elektroniczne menu zamiast papierowej karty dań

Jak wygląda to danie? Co jest w środku? Czy macie Państwo duże porcje? Pytania zadawane przez klienta, a dotyczące naszej karty dań, bywają zadziwiające i często kłopotliwe dla obsługi. Jak ułatwić sobie to wyzwanie? Wystarczy podejść do sprawy profesjonalnie, i zaserwować swoim gościom menu w postaci elektronicznej. 

Wybierając do naszego lokalu system POSbistro, obsługa kelnerska otrzymuje tablety, na których przyjmuje zamówienia. Tablety te można wykorzystać na wiele sposobów, a ostatnio również jako elektroniczną kartę dań i napojów. Na pytanie klienta „czy mają Państwo menu ze zdjęciami?”, odpowiedź jest prosta – oczywiście! Klient otrzymuje tablet, na którym sam może wybrać rodzaj głównego dania, deseru czy napoju. Każda potrawa opatrzona jest zdjęciem, dzięki czemu klient widzi, co otrzyma po zamówieniu. Nie ma tutaj sytuacji „kota w worku”, jeszcze przed podaniem wiadomo co znajdzie się na talerzu. Dodatkowo potrawa może zostać szczegółowo opisana. To bardzo istotne w przypadku alergii klientów na niektóre składniki dań. Dzięki temu unikamy nieprzyjemnych sytuacji, a klienci są zadowoleni.

New call-to-action

Elektroniczne menu to również ułatwienie dla obsługi kelnerskiej. Zmniejsza ryzyko pomyłki kelnera w przypadku podawania składników dania. Prościej wytłumaczymy klientom zagranicznym jak wygląda nasza, polska potrawa. Tablet działa w każdych warunkach, dlatego sprawdzi się jako menu w letnim ogródku czy na tarasie restauracji.

Prosty i dostępny sprzęt

Czy Emenu potrzebuje skomplikowanego sprzętu? Odpowiedź brzmi – nie. Wystarczy tablet z oprogramowaniem Android. Emenu wymaga jedynie posiadania oprogramowania POSbistro. Jego działanie na sprzęcie elektronicznym jest oceniane bardzo szybko, wybieranie menu nie zwalnia procesów działania urządzenia.

Emenu a papierowa karta dań

Tradycyjna, papierowa karta dań jest podzielona na kilka modułów, a na jej końcu zawsze znajdują się napoje. W elektronicznej wersji klient wybiera rodzaj menu – czy ma ochotę zjeść śniadanie, czy obiad. Ma możliwość wyboru rodzaju potrawy (zupa, drugie danie, deser), wariant wielkości – mała lub duża porcja (na przykład przy wyborze sałatki). Wszystkie te funkcje dostosowuje restaurator według własnych kryteriów.

Untitled design(5)

Dodatkowo mamy funkcję wyszukiwania potraw po nazwie i możliwość korzystania z dwóch wersji językowych – po polsku i angielsku. Odpada nam problem podawania kart w dwóch językach, wertowania i szukania przez klientów potraw lub pytań o szczegółowy skład i cenę.

Untitled design(6)

Każdy właściciel lokalu musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, który rodzaj menu mu bardziej odpowiada. Warto jednak zastanowić się nad nowościami. Świat technologii ułatwia życie, a zadowolony klient to zysk dla restauracji. Dzięki Emenu możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji wynikających z nieporozumień. Klient szybko i łatwo znajdzie interesujące go zamówienie, a do tego będzie mógł zobaczyć, co otrzyma. To buduje zaufanie do marki, co w dłuższej perspektywie pozwala na przyciągnięcie większej ilości stałych klientów.

 

New call-to-action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *