Biznesowy podcast gastronomiczny – Gastro Insights

Stworzyliśmy nowy, biznesowy podcast gastronomiczny, który opiera się na rozmowach z ekspertami branży. Gastro Insight jest już dostępny na platformie Spotify oraz Simplecast! Zapraszamy do słuchania!

Gastro Insights to podcast POSbistro skierowany do osób pragnących rozwijać swoją gastronomię, w którym eksperci rynku HoReCa dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Szukamy również ciekawych historii i inicjatyw związanych z prowadzeniem gastronomii. Nasze odcinki można znaleźć na platformie Spotify i Simplecast.

Lista odcinków:

Odcinek 9 – Szkolenia w gastronomii – dlaczego warto i skąd wziąć na nie środki? Rozmowa z Marcinem Gilowskim

Profesjonalna obsługa gościa to klucz do sukcesu restauracji… W nowym odcinku rozmawiamy o tym jak istotne są regularne szkolenia pracowników i jakie pozytywne skutki, oprócz polepszenia wyników sprzedażowych, mogą nam przynieść. Naszym gościem jest Marcin Gilowski – konsultant gastronomiczny, trener, współwłaściciel restauracji Tel Aviv Poznańska 11, który prowadzi szkolenia dla kadry zarządzającej i zespołów sprzedażowych.

Odcinek 8 – Dlaczego pojedyncze lokale upadają, a sieci gastronomiczne zarabiają i rozwijają się? Rozmowa z Tomaszem Nawratem z Akira Sushi & Ramen

W nowym odcinku podcastu Gastro Insight gościmy Tomasza Nawrata – właściciela sieci Akira Sushi & Ramen. Rozmawiamy o tym, dlaczego tak ważne jest bieżące kontrolowanie wyników, kreatywne podejście do marketingu i dbanie o dobrą atmosferę wśród pracowników. Tomek dzieli się swoimi doświadczeniami, ale również wyjątkowymi poradami dotyczącymi prowadzenia lokalu.

Sieć Akira Sushi & Ramen jest klientem POSbistro. Wraz z jej właścicielem Tomaszem Nawratem udało nam się nagrać nowy film typu client success story. Zapraszamy do obejrzenia tutaj – kanał YouTube POSbistro.

Odcinek 7 – Jak gastronomia może wspierać inicjatywy społeczne – rozmowa z Karoliną Adamczyk, koordynatorką projektu Społeczna Kafka

Społeczna Kaffka to jedyna kawiarnia w Krakowie, której głównym celem jest zapewnienie miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. O tym jak wygląda funkcjonowanie tego miejsca i dlaczego osoby z zespołem Downa mogą być wartościowymi pracownikami gastronomii, rozmawiamy z Karoliną Adamczyk – koordynatorką projektu.

Gościni odcinka: Karolina Adamczyk – trenerka pracy, koordynatorka projektu Społeczna Kaffka, terapeuta zajęciowy. Prywatnie studentka 5 roku Stosunków Międzynarodowych oraz 3 roku Oligofrenopedagogiki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej.

Profil kawiarni na facebooku: Społeczna Kaffka

Prowadząca: Alina Skowera – Specjalistka ds. Klientów Kluczowych POSbistro, która pomagała wdrożyć aplikację sprzedażową w Społecznej Kaffce i Frytkach Belgijskich w Krakowie.

Odcinek 6 – O prowadzeniu lokalu z wegańskim sushi i optymalizacji kosztów dostaw produktów – Michał Juda, współwłaściciel Youmiko Vegan Sushi

Razem z Michałem Judą, współwłaścicielem Youmiko Vegan Sushi rozmawiamy o tym skąd wziął się pomysł otwarcia lokalu serwującego sushi oparte wyłącznie na składnikach roślinnych, a także o tym jak optymalizować koszty zamówień u poddostawców produktów dla gastronomii.

Gość odcinka: Michał Juda – współwłaściciel Youmiko Vegan Sushi, jednej z najwyżej ocenianych restauracji sushi w Warszawie, która od 6 lat serwuje wyłącznie roślinne sushi. Aktualnie rozwija aplikację StockEasy, usprawniającą proces składania codziennych zamówień u poddostawców.

Strona internetowa restauracji: Youmiko Vegan Sushi

Odcinek 5 – Franczyza w abonamencie – rozmowa z Krzysztofem Olesiakiem, CEO Sweet Gallery

W tym odcinku rozmawiamy o franczyzowym rynku gastronomicznym w Polsce i o tym jakie zmiany w nim zachodzą. Odpowiadamy sobie na pytania: czym różni się tradycyjna franczyza od tej w abonamencie, czy wkład własny zawsze jest wymagany, jakie są trendy oraz wyzwania w tym sektorze?

Gościem odcinka jest Krzysztof Olesiak – właściciel sieci gastronomicznej Sweet Gallery, w której skład wchodzą marki takie jak: Lodolandia & Kołacz na okrągło, SiGelato, Bafra Kebab.

Odcinek 4 – Jak wykorzystać zasoby w biznesie? Czyli o wirtualnych restauracjach z Markiem Cynowskim

Gościem 5 odcinka naszego podcastu jest Marek Cynowski – współzałożyciel Rebel Tang, firmy będącej operatorem wirtualnych restauracji. Jako entuzjasta cyfrowej rewolucji, z zaangażowaniem tworzy i zarządza innowacjami, koncentrując się na wykorzystaniu najnowszych trendów oraz technologii w osiąganiu celów biznesowych. Z Markiem rozmawiamy na temat wirtualnych restauracji i ich wpływie na rozwój branży gastronomicznej.

Odcinek 3 – Relacje z pracownikami w gastronomii

Tematem odcinka 4 podcastu jest budowanie relacji z pracownikami. Odpowiadamy na pytania: dlaczego obecnie jest spory problem z zatrudnieniem w gastronomii? Z czego wynika złe nastawienie pracownika do pracodawcy i odwrotnie? Nadużycia? Co zrobić z tym fantem? Jak sobie radzić z kryzysami?

Rozmawiamy z Zuzanną Strzelczyk, która na co dzień pomaga ludziom rozwijać skrzydła w gastronomii i budować świadomie biznes. Jest autorką podcastu projektgastro.pl i prowadzi szkolenia.

Odcinek 2 – W jakim kierunku podąża gastronomia?

Z Tomaszem Tomasikiem – ekspertem rynku HoReCa i doradcą biznesowym MAKRO – rozmawiamy o trendach we współczesnej gastronomii, zmianach, jakie wywarła na niej pandemia i największych wyzwaniach, z jakimi muszą się mierzyć biznesy gastronomiczne.

Odcinek 1 – Trendy, skalowalność i jakość, czyli o współczesnym rynku kawiarnianym w Polsce

Gościem pierwszego odcinka Gastro Insights był Rafał Antkowicz – barista, przedsiębiorca i pasjonat kawy. Współorganizator jednego z największych festiwali kawy w Europie.

Z Rafałem rozmawialiśmy m.in. o tym:
Jak patrzeć na biznes kawiarniany z perspektywy biznesowej?
Jakie trendy przyjdą do nas z Australii?
Ile trzeba sprzedać kaw dziennie, aby biznes się „składał”?
Kiedy należy myśleć o skalowalności biznesu?

Zachęcamy do śledzenia nowych odcinków na platformach:

Producentem podcastu Gastro Insights jest POSbistro – mobilne oprogramowanie dla gastronomii.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

One thought on “Biznesowy podcast gastronomiczny – Gastro Insights

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *