Franczyza gastronomiczna – funkcje systemu POS, które na pewno Ci się przydadzą!

Szukasz systemu POS dla konceptów wielolokalowych, który pozwoli Ci w prosty i intuicyjny sposób kontrolować wszystkie lokale i usprawnić proces wdrażania kolejnych punktów? Poznaj najważniejsze funkcji systemu POS z punktu widzenia właściciela zarządzającego siecią lub franczyzą gastronomiczną!

Zarządzanie konceptami wielolokalowymi to nie lada wyzwanie! Na szczęście profesjonalne oprogramowanie dla gastronomii może znacząco je ułatwić. Decydując się na system POS dla sieci, warto wziąć pod uwagę czy posiada on kluczowe funkcje z punktu widzenia właściciela sieci.

Zdalny dostęp do danych i aplikacja dla właściciela 

Mobilny system POS pozwala nie tylko przesyłać informacje o zamówieniach między tabletami w lokalu, ale również magazynować dane w chmurze i zarządzać biznesem z dowolnego miejsca na ziemi i w dowolnym czasie. Logując się do Panelu Administracyjnego na komputerze, właściciel może przeglądać aktualne dane sprzedażowe, kontrolować stany magazynowe i czas pracy pracowników.  

By ułatwić przeglądanie najważniejszych statystyk, system POSbistro oferuje również aplikację mobilną dla właściciela – POSowner. Pozwala ona w wygodny i przejrzysty sposób przeglądać dane ze wszystkich lokali na smartfonie. Dzięki aplikacji POSowner właściciel nie musi regularnie odwiedzać swoich lokali, by wiedzieć co się w nich dzieje. Te informacje ma zawsze pod ręką – w swoim telefonie!

Przeczytaj także: 5 zalet zarządzania siecią lokali online!

New call-to-action

Jedno logowanie – dostęp do danych wszystkich lokali w sieci 

Przy dużej liczbie punktów w obrębie jednej sieci kontrolowanie ich za pomocą systemu POS powinno być szybkie i jak najprostsze. Nikt nie lubi tracić czasu, gdy ma na głowie mnóstwo spraw do załatwienia. Dlatego warto sprawdzić jak oprogramowanie rozwiązało kwestię dostępu do danych z wielu lokalizacji. 

W systemie POSbistro właściciel tworzy jedno główne konto, zwane Biznesem, do którego podpina kolejne lokale, tworząc listę lokalizacji. Dzięki temu wystarczy, że zaloguje się na główne konto (Biznes), by z jego poziomu przeglądać dane z całej sieci. Dodatkowo system pozwala mu tworzyć raporty obejmujące kilka punktów, dzięki czemu może np. porównać wyniki sprzedażowe w lokalu A i B.

Łatwe wdrożenie nowych punktów – rozwijanie franczyzy

Rozwijasz swoją sieć i zależy Ci na sprawnym wdrażaniu nowych lokalizacji? System POS może Ci w tym pomóc! W POSbistro, możesz w prosty sposób dodawać nowe lokalizacje do konkretnego Biznesu i kopiować najważniejsze ustawienia. POSbistro daje również możliwość tworzenia globalnego menu dla całej sieci. Wystarczy, że stworzysz jedno menu, a następnie ustawisz je jako menu dla wszystkich lokali w sieci. Wprowadzając zmiany w menu, sam zdecydujesz o tym, w których lokalach mają się one pojawić. 

Jeśli prowadzisz sieć lokali franczyzowych dużą pomocą będą funkcje, które pozwalają ujednolicić nowe lokalizacje według standardów franczyzy. Jako właściciel sieci możesz tworzyć globalne raporty i mieć wszystko pod kontrolą, a równocześnie podpisywać umowy na każdą lokalizację na osoby NIP. Dzięki temu zyskasz wgląd w statystyki dla wszystkich lokali, a równocześnie zapewnisz nowym punktom system POS, za którego utrzymanie będzie odpowiedzialny franczyzobiorca.

Aplikacja do dowozów

Pandemia pokazała, że dowozy to teraz kluczowa sprawa w gastronomii, dlatego wybierz system POS, który posiada rozwiązania ułatwiające dostarczanie jedzenia do klientów. Takim przykładem jest POSdriver – aplikacja dla kierowców od POSbistro. Dzięki automatycznej synchronizacji z kuchnią pozwala ona przesyłać na telefon kierowcy szczegóły zamówienia, a także adres dostawy do wykorzystania w nawigacji. Aplikacja mobilna znacznie ułatwia rozliczanie się na koniec dnia i pozwala tworzyć raporty. 

POSdriver szczególnie przydaje się lokalom sieciowym, ponieważ pozwala obsługiwać dostawy z kilku lokali jednocześnie! Aplikacja tworzy kursy dla zamówień z kilku lokalizacji, a ty masz pewność, że czas pracy Twojego kierowcy jest w pełni wykorzystany! Dodatkowo możesz generować raporty dostaw dla każdej z lokalizacji osobno.

Dowiedz się więcej o POSdriver

Globalne raporty oraz przesunięcia międzymagazynowe

Decydując się na system POS dla sieci, zadbaj o możliwość generowania rozbudowanych raportów, które obejmują wiele lokalizacji. Dzięki nim będziesz mógł dynamicznie reagować na każdą zaistniałą sytuację i kontrolować wyniki sprzedażowe w sieci. Raporty pozwolą Ci także porównywać ze sobą konkretne punkty gastronomiczne i mierzyć ich skuteczność, np. pod względem obrotu, najlepiej sprzedającego się produktu czy liczby rachunków.

System POSbistro umożliwia tworzenie raportów dla całej sieci, jak również prowadzenie globalnego magazynu, dzięki któremu możesz dodać pozycję i kategorię menu do wielu lokalizacji oraz dokonywać przesunięć towaru między magazynami. Globalny magazyn pozwala zarządzać globalnie polityką rabatową oraz cenami w lokalach. 

Jeśli potrzebujesz narzędzia do wygodnego zarządzania całą siecią gastronomiczną i ułatwiającego jej rozwój przetestuj system POSbistro, który zawiera wszystkie wymienione funkcje. 

Zachęcamy również do umówienia się na bezpłatną konsultację z naszą ekspertką od klientów sieciowych. Link do kalendarza w bannerze poniżej. 

New call-to-action

One thought on “Franczyza gastronomiczna – funkcje systemu POS, które na pewno Ci się przydadzą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *