Jaki browar do restauracji?

Picie piwa dla wielu osób jest prawdziwym rytuałem. Uwielbiają kosztować złocisty trunek w pięknych wnętrzach restauracji. Ale czy wszystkie lokale są w stanie nam zaserwować piwa o jakich marzymy?

 

Wielu restauratorów dwoi się i troi, aby zaserwować swoim klientom najlepsze produkty, zarówno do jedzenia, jak i picia. Zastanawiają się, jaki browar do restauracji będzie najlepszy. Który z dostępnych na rynku przypadnie do gustu wybrednym klientom. A wybór jest naprawdę ogromny. W ostatnich kilku latach na rynku pojawiło się wiele znakomitych piw. Dobra restauracja dokładnie powinna przewidzieć preferencje swojej grupy docelowej. Goście będą zachwyceni, że do posiłku mogą dobrać swoje ulubione piwo. Będzie to dla nich pewnego rodzaju wyróżnienie.

Ebook_POSbistro_Praktyczny_Poradnik

 

Jakość piwa = jakość serwowanych dań

Dla niektórych osób wyznacznikiem tego, z jakich restauracji chcą korzystać jest serwowane tam piwo. To na tę rubrykę zwracają przede wszystkim uwagę w menu. I nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli restauracja przywiązuje tak dużą wagę do doboru piwa, inne jej aspekty na pewno również znajdują się na bardzo wysokim poziomie.

 

Jednym z piw, które może nam powiedzieć o wysokiej klasie restauracji jest Grimbergen. Nie słyszeliście o nim? Nic dziwnego. Wiele osób otwiera szeroko oczy ze zdziwieniem, gdy słyszy tę nazwę. A jest to naprawdę wyjątkowe, pyszne piwo tworzone przez belgijski klasztorny browar. Bardzo trudno jednak znaleźć restaurację, która w swoim menu by je miała. Jeżeli na taką trafimy, bez wahania możemy przekroczyć jej progi. Dlaczego? Piwo to wymaga starannego zaserwowania i przestrzegania przy tym określonych zasad, aby nie został zakłócony jego wyjątkowy smak. Jeżeli restauracja będzie w stanie sprostać wygórowanym wymaganiaom dotyczącym temperatury podania, wielkości i kształtu kieliszka, do innych detali będzie przywiązywała równie dużą wagę. Najemy się tam do syta, a w dodatku będziemy mieli okazję skosztować wyśmienitego piwa.

 

Grimbergen_beers.1

 

Dobór piwa do potraw

Nie wiesz jakie piwo sprawdzi się najlepiej w Twojej restauracji? Zajrzyj do swojego menu. Sprawdź jakie dania serwujesz. Okazuje się, że piwo dobiera się podobnie, jak wino do potraw. Niektóre hurtownie browarów rzemieślniczych tworzą nawet piwa z myślą o konkretnych obiektach gastronomicznych, w których chcą promować swoje wyroby.

 

  • Porter – to ciemne piwo świetnie komponuje się z ciastami, serami oraz grillowanymi stekami,

  • Lager – warto dobrać je do ostryg lub makaronów z sosem serowym,

  • Piwo typu Apa – świetnie sprawdzi się w burgerowniach i miejscach, gdzie serwowane są lekkie sałatki,

  • Piwo pszeniczne – pasuje do dużej ilości dań: ryb (w szczególności do łososia i pieczonego dorsza) oraz owoców morza (krewetek, muli),

  • Bock – komponuje się idealnie z ostrygami i rozgrzewającymi potrawami,

  • Piwo marcowe – pasuje do krewetek w cieście oraz roladek z szynką parmeńską.

 

Oczywiście wymienione wyżej potrawy są jedynie poglądowe. Czy już wiesz, jakie piwo zaserwujesz swoim gościom?

One thought on “Jaki browar do restauracji?

  • Ludzie powoli zauważają że w restauracjach oferują nam standardowe, znane od lat browary podczas gdy już otworzyliśmy się na nowe, jakościowe smaki… Ja już od dłuższego czasu zamawiam tylko rzemieślnicze piwa Pilsweizer i dużo bardziej podchodzą naszej klienteli od wszystkich klasycznych 'sikaczy’.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *