Zwiększ zyski dzięki browarom kraftowym w Twoim lokalu!

Małe, rzemieślnicze browary rosną w siłę. Od 2015 roku w Polsce obecna jest piwna rewolucja polegająca na wprowadzaniu do restauracji kraftów.

Po raz kolejny zostało udowodnione, że czas zatacza koło. Tak jak w modzie powracają kwiaty czy falbanki, tak w gastronomii modne zaczynają być piwa kraftowe, które największą popularnością cieszyły się przed II wojną światową. Dawniej w każdym większym mieście działał przynajmniej jeden browar. Dostarczał różnego rodzaju wysokiej jakości piwa. Ciekawostką jest to, że Kraków mógł pochwalić się aż 50 browarami. Ta liczba robi wrażenie, prawda?

Po 1945 roku sytuacja nieco się zmieniła. Browary uległy nacjonalizacji i zostały połączone w grupę zakładów produkcyjnych, w których oprócz piw rozlewano również wodę mineralną i gazowaną. Był to początek końca prawdziwej polskiej tradycji piwnej. Nowe zasady wolnego rynku stały się gwoździem do trumny dla małych i średnich browarów. Do 2000 roku z polskiego rynku zniknęło aż 35 zakładów. Polski rynek opanowały wielkie koncerny. Wchodząc do baru czy restauracji, od tego momentu klient mógł zażyczyć sobie zaledwie 5 gatunków piw, a nie 15 jak wcześniej.

Około 70 lat od czasów II wojny światowej Polska znów rośnie w piwną siłę. Mali przedsiębiorcy postanowili pokazać wielkim koncernom, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ich piwa odznaczające się wyjątkowym smakiem i niebanalnym designem stały się prawdziwym hitem wśród smakoszy tego wyjątkowego trunku. Obecnie możemy próbować piw niefiltrowanych, niepasteryzowanych i smakowych, które pochodzą z niezwykłych browarów.

Wspieranie lokalnych przedsiębiorstw
Polacy rozsmakowali się w piwach regionalnych wytwarzanych przez lokalnych przedsiębiorców. Kupując browary kraftowe do restauracji wspierasz producentów, którzy dużą uwagę przywiązują do smaku, koloru i wyglądu piwa.

Design równie ważny, jak smak
Ciekawym zjawiskiem jest to, że oprócz smaku, lokalne browary wykazują się ogromną kreatywnością przy tworzeniu wyglądu butelki i znajdującej się na niej etykiety. Dlaczego? Chodzi głównie o wygranie z konkurencją. Jest to jak najbardziej pozytywny efekt działań rynkowych. W związku z tym, że mamy obecnie boom na piwa regionalne, producenci, aby przebić się w gąszczu oferty, muszą czymś się wyróżnić. I to nie tylko smakiem, ale również designem. Dzięki temu ich modne piwa do restauracji na stałe zagoszczą w świadomości klientów.

Ebook_POSbistro_Praktyczny_Poradnik

Na jakie piwo w menu powinien postawić Twój lokal?

W ostatnim czasie przeżywamy prawdziwy wysyp piwnych premier. Niektóre zapadły już na stałe w pamięci smakoszy. I właśnie takie trunki musi mieć Twój lokal, aby klienci byli zadowoleni z jego oferty. O jakich piwach mowa?

  • Pacific Pale Ale, Browar Artezan,
  • Atak Chmielu, Browar PINTA,
  • Hey Now, Pracownia Piwa,
  • American IPA, Browar Kormoran,
  • McStout, Browar Mason.

A Ty, jakie masz ulubione piwo kraftowe?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *