Gastronomia po 17 października – zobacz do jakich wymogów musisz się dostosować

Wczoraj ogłoszono nowe obostrzenia, obejmujące m.in funkcjonowanie punktów gastronomicznych i organizację imprez okolicznościowych. Nowe wymogi wejdą w życie w większości od soboty. Zobacz na co musisz się przygotować!

Nowe powiaty w strefie czerwonej

Od soboty, 17 października, poszerza się lista powiatów, które wejdą do strefy czerwonej. Łącznie zakwalifikowało się na nią 152 powiatów, w tym 11 miast wojewódzkich.

Nowe zasady funkcjonowania 

Poniżej prezentujemy obostrzenia zamieszczone na rządowym portalu gov.pl: 

“Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

W strefie żółtej i czerwonej:

  • lokale gastronomiczne mogą być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos.”

Organizacja imprez okolicznościowych: 

Strefa żółta: od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;

Strefa czerwona: od 19.10 – zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne).

Wykorzystaj wszystko co masz pod ręką, by przetrwać czas pandemii

Zamówienia przez internet – pozwól klientom wygodnie zamawiać jedzenie na wynos lub na dowóz. Dodaj menu na stronę Twojej restauracji lub udostępniaj je w mediach społecznościowych. Zobacz jak działa Virtual Menu.

Virtual Menu 

Zarządzaj siecią zdalnie – nie chcesz narażać się na zachorowanie i wolisz unikać odwiedzania lokalu? Zarządzaj biznesem za pomocą smartfona! Z systemem POSbistro to możliwe, ponieważ wszystkie dane są dostępne w chmurze, a ty możesz kontrolować lokal zdalnie, dzięki aplikacji POSowner. Przeczytaj nasz wpis: 5 zalet zarządzania siecią lokali online!

Wykorzystaj mobilny POS – usprawni obsługę i ograniczy kontakt między gośćmi a kelnerami. Klienci docenią możliwość płacenia bezdotykowo.Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *