Plan sali restauracji. Dlaczego warto przenieść go na ekran systemu POS?

Sezon wakacyjny to dla wielu przedsiębiorców gastronomicznych prawdziwe wyzwanie. Liczba zamówień gwałtownie wzrasta, konieczne jest uruchomienie ogródka, czy dodatkowych sal. Zwiększa się również liczba personelu, a godziny otwarcia znacznie się wydłużają! Jak więc zapanować nad tym chaosem, utrzymując jednocześnie jakość usług na wysokim poziomie? Podpowiadamy!

Zaprojektuj przestrzeń na tablecie

Zatroszcz się o odpowiednie rozmieszczenie i oznakowanie stolików. Nadaj im numerki lub nazwij je i przenieś ten plan na ekran Twojego systemu POS. Jeśli posiadasz kilka sal [potocznie; rewirów], odtwórz je w systemie i odpowiednio nazwij. Pomoże to kelnerom odnaleźć się w wydawaniu posiłków i znacznie przyspieszy obsługę. Co więcej, do każdego stolika można przypisać liczbę gości oraz rachunków.

Czy znajdzie się jeszcze wolny stolik?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że do Twojej restauracji przyszli goście, a kelner, aby odpowiedzieć na zapytanie o wolny stolik, zaczął nerwowo biegać po sali i szukać czegoś wolnego? To strata czasu i niepotrzebne zamieszanie. Zdecydowanym ułatwieniem w takich przypadkach jest włączenie w systemie POS opcji przypisania stolika do rachunku. Taka praktyka sprawia, że żaden wolny stolik nam się nie zawieruszy – nawet jeśli posiadamy kilkukondygnacyjny lokal lub dodatkowy ogródek, czy taras! Jeśli wszyscy kelnerzy będą na swoich tabletach przestrzegać zasady oznaczania stolika do rachunku, wtedy w łatwy sposób będziemy mogli przefiltrować wszystkie sale w poszukiwaniu wolnych miejsc dla nowych gości. (Filtr na zdjęciu: Wolne/zajęte).

Stoliki-w-POSie

Raportuj sprzedaż

Zaawansowane systemy POS pozwalają również generować raporty sprzedażowe dla każdej z sal/rewirów osobno, co pomaga uzyskać wiedzę na temat najlepiej dochodowego miejsca. Taka wiedza może przydać się m.in. do tego aby nagrodzić zespół, który wygenerował najwyższy obrót oraz aby np. stworzyć plan rozbudowy miejsca, które przynosi firmie największy zysk.

Kontroluj z poziomu telefonu

Co więcej, korzystając ze zintegrowanej z system POSbistro aplikacji POSowner, szef lub manager może mieć na swoim smartfonie stały podgląd na aktualną liczbę otwartych rachunków i pozycji z menu, które zostały do niego przypisane. Ponadto, aplikacja pokazuje również, którzy z kelnerów obsługują wybrany rachunek. No i co najważniejsze, widać w niej również aktualny urag oraz średnią z ostatnich trzech miesięcy.

Wsparcie się systemem POS podczas planowania przestrzeni restauracyjnej, wydaje się w obecnych czasach koniecznością. Brak pomyłek przy wydawaniu posiłków, szybka obsługa oraz pewność, że nie ma nadużyć ze strony personelu to tylko nieliczne z korzyści jakie restaurator dzięki temu może zyskać.

Dowiedz się więcej o najlepszym systemie POS dla gastronomii: Pobierz darmowe demo POSbistro.

 

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *