CTA – dlaczego warto umieszczać je w postach na profilu restauracji?

Wiesz czym jest CTA i do czego służy? Przeczytaj nasz wpis, żeby dowiedzieć się jak wykorzystać przycisk CTA do zwiększenia liczby zamówień i aktywizowania fanów na profilu restauracji w social mediach.

Czy wszystkie posty sprzedają?

Profil restauracji na Facebooku czy Instagramie pozwala dotrzeć do nowych klientów, zaprezentować menu, nawiązać relację z obserwatorami, ale jego głównym celem powinno być… zwiększenie sprzedaży. Dlatego prowadząc social media lokalu gastronomicznego nie skupiaj się wyłącznie postach wizerunkowych, takich jak zdjęcia lokalu, potraw, wrzucanie stories, przedstawianie członków załogi. Posty tego typu raczej nie sprzedają, natomiast tworzą Twój wizerunek w sieci. Oczywiście taka autentyczna, tworzona na bieżąco komunikacja z fanami jest bardzo ważna, bo pozwala zbudować zaangażowanie. Jednak nadchodzi czas, by zdobyte zaufanie przekuć w akcję – najlepiej w formie kupienia jedzenia oferowanego przez restaurację. Dlatego na profilu restauracji co jakiś czas muszą pojawiać się posty zachęcające do złożenia zamówienia. Powinny być jak najbardziej konkretne, zwracające uwagę i aktywizujące fanów. To właśnie te posty sprzedają najlepiej.

WSKAZÓWKA
Musisz zachować równowagę pomiędzy postami, które pozwolą Ci nawiązać relację z fanami, a postami ukierunkowanymi na sprzedaż.

Czym jest CTA i jak wykorzystać je na profilu restauracji?

Przejdźmy do sedna – CTA to skrót od angielskiego “call to action”, co można przetłumaczyć jako “wezwanie do akcji” lub “wezwanie do działania”. Jest to typ komunikatu, który zachęca odbiorców do podjęcia jakiegoś działania, najczęściej kliknięcia w przycisk, banner lub inny element na stronie.

New call-to-action

Jak wykorzystać CTA do zwiększenia liczby zamówień w lokalu? Pomoże Ci w tym Facebook, który umożliwia dodawanie do postów przycisków CTA. W przypadku restauracji najlepiej wybrać przycisk “Złóż zamówienie” i umieścić pod nim link do strony, gdzie można złożyć zamówienie online, ewentualnie dodać numer telefonu do lokalu. Kiedy użytkownik Facebooka zobaczy post, będzie mógł w bardzo prosty i szybki sposób złożyć zamówienie – wystarczy, że kliknie w przycisk pod postem. Przycisk CTA to jeden z najlepszych sposobów na wywołanie reakcji u odbiorcy i promowanie swojego miejsca do sprzedaży online.

Facebook oferuje także szereg innych przycisków, które zachęcają użytkowników serwisu do wykonania jakiegoś działania (np. “Obserwuj”, “Zadzwoń teraz”, “Skontaktuj się z nami”, “Wyślij wiadomość”), jednak z punktu widzenia restauracji najważniejsze z nich to “Złóż zamówienie” i “Rezerwuj teraz”.

Pamiętaj, że pod przycisk “Zamów teraz” najlepiej dodać link do strony, na której widoczne jest tylko Twoje menu. Jeśli klient trafi na portal, gdzie może wybierać spośród wielu restauracji istnieje większe prawdopodobieństwo, że się rozproszy i zamiast u Ciebie złoży zamówienie gdzieś indziej. Strona internetowa restauracji lub dedykowana jej podstrona, na której można wygodnie zamówić tylko dania z Twojego lokalu to większa pewność, że klient złoży zamówienie właśnie u Ciebie.

Jeśli chcesz umieścić na swojej stronie aktywne menu, kliknij w poniższy banner i dowiedz się jak to zrobić.

New call-to-action

CTA można dodać nie tylko do posta, ale również umieścić je pod zdjęciem w tle.

Powodzenia w promowaniu swojego menu! Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci wykorzystać nowe narzędzie do aktywizowania fanów na profilu 🙂

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *