Czym POSbistro różni się od innych aplikacji POS?

Nie od dziś wszyscy zgodnie uważają, że powszechny dobrobyt jest tam gdzie rozwijają się najnowsze technologie. My chcielibyśmy zwrócić uwagę na kontekst biznesowy, ponieważ  obecnie – niezależnie od przedsiębiorstwa – trend technologiczny wyznaczają tutaj m.in. aplikacje w chmurze, gromadzenie baz danych, a także szeroko pojęta analityka sprzedażowa.

Jeszcze niedawno wydawać by się mogło, że najnowsze technologie informatyczne są wykorzystywane wyłącznie w wielkich korporacjach. Otóż nic bardziej mylnego. Dokładnie te same mechanizmy, którymi na co dzień operują wielkie firmy, dziś są dostępne również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

[banner id=”5424″]

Idealnym przykładem wykorzystania rozwiązań technologicznych jest branża gastronomiczna, która gwałtownie przechodzi z tradycyjnych systemów sprzedażowych (Point Of Sale) na mobilne, które działają właśnie we wspomnianej chmurze obliczeniowej. Obecnie, liderem na rynku tego typu rozwiązań jest system na tablety POSbistro. 

W  branży HoReCa liczy się szybkość, precyzyjność, a także stała kontrola, dlatego też to mobilne rozwiązanie sprzedażowe idealnie wpasowało się w ten typ działalności. Dlaczego? Wyjaśniamy największe różnice pomiędzy dwoma typami oprogramowania dla gastronomów – mobilnym oraz tradycyjnym. Oto one:

  • mobilność – dzięki komunikacji “sali” z “kuchnią” za pomocą tabletów, przekaz informacji jest znacznie szybszy, precyzyjny, a także pozbawiony ewentualnych błędów, które nierzadko pojawiają się na karteczkach pisanych ręcznie przez kelnerów. Kelnerzy nie muszą już ustawiać się w kolejce do wielkiego monitora na barze, aby nabić zamówienie, wystarczy, że wezmą tablet w rękę i mogą obsłużyć gościa w dowolnym miejscu w lokalu. Ta funkcja przyśpiesza obsługę, usprawnia ergonomię pracy personelu, eliminuje pomyłki na zamówieniach oraz wzmacnia nowoczesny wizerunek lokalu.

  • chmura obliczeniowa – wszelkie dobro jakie płynie z tej technologii, a którego wciąż brakuje wielu tradycyjnym rozwiązaniom POS to stały dostęp do wszelkich danych z dowolnego miejsca na ziemi, o każdej porze dnia i nocy przy użyciu dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową. Przeniesienie serwerów do chmury obliczeniowej daje właścicielom oraz managerom restauracji stały i nieograniczony dostęp do niezbędnych danych, kiedy tylko zechcą.

  • gromadzenie danych – to bardzo istotna funkcja oparta również o technologię chmury obliczeniowej, która pozwala na gromadzenie oraz przetwarzanie danych. “Daną” w restauracji może być wiele rzeczy i to od nas zależy, które z nich chcemy poddać szerszej analizie. Mogą to być zarówno dane personalne, jak i stany magazynowe, czy liczby związane ze sprzedażą.

  • raportowanie –  system POSbistro – obecnie jedyna tak zaawansowana i sprawdzona aplikacja POS dla restauracji w Polsce – umożliwia również generowanie dowolnych raportów sprzedażowych i magazynowych z dużym okresem ‘wstecz’.

  • zawsze aktualne informacje – dzięki wyżej wspomnianej chmurze obliczeniowej, dane są przesyłane na serwer w czasie rzeczywistym, co sprawia, że informacje wyświetlające się w systemie będą zawsze aktualne.

  • działa również offline – system POSbistro działa również bez dostępu do internetu, zachowując gwarancję bezpieczeństwa danych. Co jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku biznesu mobilnego.

  • kontrola – zarówno system POSbistro jak i zintegrowana z nim aplikacja POSowner dają możliwość pełnej kontroli nad biznesem. Dzięki sprawnym przekazom informacji, na ekranie naszego telefonu, w każdej chwili możemy sprawdzić: aktualny utarg, liczbę otwartych i zamkniętych rachunków oraz bieżące informacje na temat pracy personelu.

  • niskie koszty wdrożenia – w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, mobilny system POS jest tani we wdrożeniu. Aby rozpocząć na nim pracę i cieszyć się bogatą gamą wszystkich funkcjonalności wystarczy tablet oraz drukarka fiskalna. Więcej informacji 

Chcesz wypróbować POSbistro w Twoim lokalu zupełnie za darmo? Pobierz wersję demo aby otrzymać, 14. dniowy dostęp do aplikacji.  

Czytaj również: Czym wyróżnia się POSbistro? Czyli podstawy, które powinieneś znać zanim kupisz system

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.