Szybciej, łatwiej, taniej – zoptymalizuj zamówienia online

Jak wybrać najlepszy system do zamówień online? Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wysokość opłat, czas, jaki zajmuje obsługa spływających zamówień i wygoda klientów podczas składania zamówień.

Integracja z systemem POS

System zamówień, który jest zintegrowany z POSem pozwala na szybką obsługę przychodzących zamówień. Dzięki temu, kelnerzy nie muszą przepisywać informacji o zamówieniu do innego oprogramowania wykorzystywanego w lokalu. Wystarczy, że przyjmą zamówienie i przekażą je do realizacji. Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynie na czas pracy zarówno obsługi, jak i pracowników na kuchni. 

Już samo wprowadzenie menu do platformy do zamówień online jest o wiele prostsze, gdy jest on zintegrowany z POSem. 

Natomiast pracę własnego kierowcy rozwożącego jedzenie może znacząco ułatwić dedykowana aplikacja dla kierowców POSdriver. Przesyła ona na telefon kuriera szczegółowe dane dotyczące zamówienia i adresu dostawy, a nawigacja automatycznie znajduje najlepszą trasę do miejsca odbioru. Obsługa lokalu może na mapie sprawdzić, gdzie znajduje się kierowca i na tej podstawie szacować czas dostawy kolejnych zamówień. Na koniec zmiany POSdriver pozwala sprawnie rozliczyć się kierowcy, ponieważ cały czas pokazuje ile pieniędzy powinien zebrać podczas swojej pracy.

Dowiedz się więcej o POSdriver

Niskie prowizje 

W czasie, gdy większość osób sprawdza opinie o lokalu w Internecie i chętnie zamawia przez niego jedzenie, oferowanie swoich dań w dowozie i zamówienia online stają się wręcz koniecznością. Dotychczas wiele restauracji opierało się takiemu myśleniu o rynku gastronomicznym, ale w czasie kwarantanny to właśnie one ucierpiały najbardziej. Przestawienie się na dowozy i oferowanie kupna dań przez Internet było jedynym sposobem na utrzymanie dochodów.

Jednak w czasie gastronomicznego lockdownu sporym problemem dla restauratorów okazały się wysokie prowizje, nałożone przez portale pośredniczące w sprzedaży. Zysk wypracowany przez lokale był znacząco pomniejszony przez opłaty prowizyjne naliczane od każdego zamówienia. Dlatego właściciele lokali zaczęli szukać alternatyw, takich jak bardziej opłacalne serwisy do zamawiania jedzenia, uruchomienie własnych dowozów, przekierowanie zamówień na stronę lokalu lub rabaty przy odbiorze na miejscu. 

Klienci POSbistro skupili się na przekierowaniu ruchu na aplikację do zamawiania jedzenia DirectBistro, która obecnie jest platformą internetową. Pozwoliło im to zaoszczędzić na prowizjach i rozwinąć sieć własnych kurierów.  

Widoczność dla klientów

Im łatwiej da się zamówić jedzenie, tym więcej osób będzie korzystało z tej możliwości. Dlatego menu powinno być łatwo dostępne, przejrzyste, a najlepiej, żeby na tej samej stronie od razu można było złożyć zamówienie. 

Taką możliwość daje platforma DirectBistro – pozwala generować link do menu konkretnej restauracji. Link można umieszczać np. na profilach społecznościowych lokalu i przekierowywać klientów prosto do miejsca, gdzie złożą zamówienie. Poza tym klient wchodząc na stronę widzi wyłącznie menu wybranego lokalu. Nie wyświetlają mu się konkurencyjne lokale w pobliżu.  

DirectBistro pozwala też umieścić menu zaciągnięte z platformy na stronie www restauracji, żeby klienci mogli złożyć na niej zamówienie.

Obecnie DirectBistro to platforma o niskich prowizjach, zintegrowana z systemem sprzedażowym POSbistro. Pozwala generować linki odsyłające bezpośrednio do menu na platformie, a także dodać menu na stronie www restauracji. Obsługuje płatności bezdotykowe, takie jak Przelewy24 i BLIK, a zgromadzone środki można w wypłacać w każdej chwili. 

Na bazie platformy DirectBistro stworzyliśmy rozwiązanie do sprzedaży swoimi kanałami – Facebookiem i własną stroną WWW. Dowiesz się więcej klikając w poniższy banner Virtual Menu.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 164 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *