Questing marketing w gastronomii

Rozwiąż równanie, a dostaniesz kawę? A może gra miejska kulinarnym szlakiem? To tylko niektóre z elementów questing marketingu. Popularny w turystyce i marketingu terytorialnym, jest także spotykany w gastronomii.

Questing marketing to inaczej turystyka z zagadkami. Jego najpopularniejszą formą jest gra terenowa, podczas której uczestnicy muszą rozwiązać zadania i znaleźć różnego rodzaju wskazówki. Czy taki rodzaj marketingu ma coś wspólnego z gastronomią?

Questing marketing w kawiarni i restauracji

Wystawiamy potykacz przed naszym lokalem, a na nim do rozwiązania równanie lub całka. Albo dowolne zadanie matematyczne. Kto zna rozwiązanie, ten otrzyma bonus – darmową kawę albo 20% zniżki na całe menu. Promocja dość nietypowa, choć dla „matematycznych” głów w sam raz. Może też być na nim zadane ciekawe pytanie, albo zapisana sentencja, która zainspiruje naszych gości do wejścia do lokalu.

Możemy również zapisać zagadkę lub rebus i przedstawić ją na dowolnym nośniku przed lokalem np. na wyświetlaczu tv z modułem prezentacja od POSbistro. Możemy wtedy zrobić kilka wersji językowych, które będą się pokazywać na zmianę. 

Kulinarna gra terenowa

Gra miejska opierająca się na doznaniach kulinarnych i rozwiązaniu zadań? Wystarczy kilka lokali gastronomicznych, aby stworzyć niezwykły szlak o konkretnej tematyce. Czy to będzie trasa najlepszych szarlotek, czy historia regionalnych potraw, a może zabawa z okazji święta piwa? Warto pomysł sprzedać w miejscowości, gdzie stoi nasz lokal.

Integracja w restauracji

Spotkania integracyjne dla firm to okazja do wynajmu naszej restauracji. Możemy w ten sposób zaoferować firmie grę integracyjną, która będzie się opierać na wspólnym gotowaniu, testowaniu produktów czy rozpoznawaniu smaków. Do tego kilka zadań lub zagadek do rozwiązania. Pomysł ten jest jeszcze bardzo rzadko wykorzystywany, a przy odrobinie kreatywności może być naprawdę dobrą okazją do poznania naszej restauracji i zdobycia nowych klientów z danej miejscowości.

Questing marketing to wciąż mało popularny sposób na promocję lokalu gastronomicznego, a warty wykorzystania. Jako jednorazowy eksperyment lub cykliczne wydarzenie, które na pewno zaciekawi naszych klientów i sprawi, że nasza restauracja lub kawiarnia zostanie zapamiętana!

Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj również: Ciekawe pomysły na marketing w restauracji
Autor: Anna Motyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *