Dofinansowanie na otwarcie gastronomii w 2018. Jak zdobyć?

Własna restauracja, bistro, kawiarnia to marzenie wielu z nas. Jeśli chcesz, aby ten rok był przełomowy w Twojej karierze, zacznij działać! Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie lub kredyt na otwarcie gastronomii.

Sięgnij po dotacje!

Możliwości finansowania biznesu jest naprawdę sporo. Poniżej prezentujemy popularne programy, z których możesz skorzystać:

„Pierwszy biznes – wsparcie na starcie” to projekt adresowany przede wszystkim dla młodych przedsiębiorców: studentów ostatniego roku, absolwentów szkół lub uczelni (do 48 miesięcy po otrzymaniu dyplomu lub tytułu zawodowego). W ramach przedsięwzięcia otrzymasz niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości ponad 80 tys. zł, którą możesz spłacać przez 7 lat.

– Dotacje z Funduszu Pracy – to jednorazowe środki przeznaczone m.in. dla osób bezrobotnych. Jeśli planujesz otwarcie restauracji, sięgnij po dofinansowanie i złóż wniosek w powiatowym urzędzie pracy. Warunkiem otrzymania bezzwrotnej dotacji jest prowadzenie firmy przez 12 miesięcy (działalności nie można zawiesić).

New Call-to-action
– Dotacje unijne na restauracje 2018 – to środki udzielane w formie pożyczki ze wsparciem rządowym. Listę dostępnych projektów unijnych znajdziesz na stronie: http://www.parp.gov.pl/. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić kryteria, które trzeba spełniać. Dotacje unijne dla gastronomii nie są pozbawione wad – Minusem dotacji z Unii jest długi okres oczekiwania na pieniądze, który może wynieść nawet rok – donosi portal managero.pl.

Inicjatywa Jeremie – to przedsięwzięcie dla osób rozpoczynających działalność, a także mikro, małych i średnich firm. Projekt umożliwia skorzystanie z instrumentów finansowych – jak pożyczki, kredyty, poręczenia – osobom bez historii kredytowej i wystarczających zabezpieczeń majątkowych.

Dobry biznesplan to połowa sukcesu

Jeśli podjąłeś decyzję o założeniu biznesu, stwórz dobry biznesplan (więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule). W ten sposób zmniejszysz ryzyko niepowodzenia i dokładnie zaplanujesz wydatki. W budżecie związanym z otwarciem restauracji można uwzględnić m.in. dofinansowanie do ogrzewania. Już na wstępnym etapie warto zająć się wyborem dedykowanego oprogramowania, aby móc kontrolować stany magazynowe i sprawnie zarządzać personelem. To bardzo dobry sposób na oszczędności. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę otwierając własną gastronomię, przeczytaj nasz artykuł „Jak otworzyć restaurację? 9 kroków do własnego biznesu”One thought on “Dofinansowanie na otwarcie gastronomii w 2018. Jak zdobyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *