Ekologiczny wynalazek KFC – jadalne kubki!

Wierni fani KFC przyznają, że ciężko jest im wyobrazić sobie, co jeszcze ich ulubiona sieć mogłaby wprowadzić, by udoskonalić swoją ofertę. Można by pomyśleć, że ten ogromny koncern opracował swoją strategię sprzedaży do perfekcji, a jednak udało im się wszystkich zaskoczyć! Co nowego przygotowali?

kfc-e1424855767163-620x412

Z okazji 50. rocznicy, oddział KFC w Wielkiej Brytanii, wprowadził do swojej oferty nowy produkt – całkowicie jadalny kubek na kawę, który nazwali Scoff-ee Cup.

Z czego jest wykonany?

Kubeczek Scoff-ee Cup jest zrobiony z ciastka otoczonego jadalnym papierem z cukru i wzmocniony warstwą odpornej na wysoką temperaturę białej czekolady. Dziennikarze brytyjscy z przymróżeniem oka donoszą, że kubek ten z pewnością jest wykonany z plików cookie, które rozpływają się w ustach wraz z każdym łykiem czekolady. 🙂

[banner id=”5424″]

Kubki mają mieć aromat kokosowy, niektórzy ich smak porównują do aromatu dzikich kwiatów i świeżo skoszonej trawy. To wszystko ma się kojarzyć z wiosną, słońcem i poprawiać nastrój konsumentów.

Z pewnością to świetny pomysł na rozwiązanie problemu odpadów, wynikającego z produkcji jednorazowych kubków do kawy. Póki co kubeczek będzie można skonsumować w wybranych restauracjach KFC na terenie Wielkiej Brytanii. Jeśli pomysł się przyjmie, to KFC włączy go na stałe do swojej oferty i już niedługo Scoff-ee Cup będzie można spróbować również w innych krajach.

Trzymamy kciuki za ten smaczny i ekologiczny deser. A Polskich producentów namawiamy do brania przykładu od najlepszych w tej dziedzinie. Bądźmy kreatywni i nie bójmy się innowacji. 🙂

Smacznego!

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://www.salon.com

[banner id=”5004″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *