Frytownice gastronomiczne. Jak wybrać najlepszą?

[banner id=”6218″]

Frytownice gastronomiczne są podstawowym wyposażeniem kuchni w wielu restauracjach. Mają wiele funkcji pozwalających na przygotowywanie różnych dań. Odznaczają się dużą pojemnością i szybkością działania. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Nowoczesne restauracje dbają o jak najlepsze wyposażenie swojej kuchni. W końcu jest ona sercem lokalu. Wybierając frytownice gastronomiczne, stawiają na propozycje z górnej półki. Jednym z najlepszych rozwiązań, na jakie można się zdecydować jest płyta modułowa z odkrytą grzałką. Można ją podłączyć do kuchenki indukcyjnej lub grilla. Pozwoli to na stworzenie nowoczesnego systemu do przygotowywania różnego rodzaju dań.

[banner id=”6099″]

Wielu osobom frytownice gastronomiczne kojarzą się z koniecznością przygotowywania potraw w niezdrowym i kalorycznym tłuszczu. Nic bardziej mylnego! Najnowocześniejsze modele pozwalają na beztłuszczowe przygotowywanie dań. W urządzeniach tych wykorzystany został specjalny system cyrkulacji powietrza, a także połączenie grillowania z napływem gorącego powietrza. Pozwala to na użycie minimalnej ilości oleju do przygotowania frytek czy innych smażonych potraw. Dzięki temu restauracje mogą szczycić się tym, że swoim gościom serwują dania nie nasączone tłuszczem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze frytownicy gastronomicznej?

Wybór odpowiedniej frytownicy gastronomicznej na pewno nie jest prosty. Trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, aby uzyskać zadowolenie z zakupu.

  • Misa i kosz

To od wielkości misy zależy, czy korzystanie z frytownicy będzie komfortowe. Wpływa ona na wielkość całego urządzenia, a także na kosz, jaki można będzie przy nim zamontować. Do misy wlewa się tłuszcz. Na rynku dostępne są urządzenia mieszczące od 0,6 l do nawet 4 litrów oleju. Ten największy rozmiar świetnie sprawdzi się w restauracji.

Aby smażenie przebiegało szybko, istotne jest, aby misa została wzbogacona o równie dużych rozmiarów kosz. Dobrze jest wybrać jego obrotową wersję, która zmniejsza zużycie tłuszczu.

  • Moc

Im wyższa będzie wartość urządzenia, tym szybciej będzie ono gotowe do pracy. Najsilniejsze sprzęty osiągają nawet do 2400 W.

  • Filtry

Dobrze dobrane filtry zapobiegną rozprzestrzenianiu się zapachów z frytownicy po całej restauracji. Standardowo stosuje się dwa rodzaje filtrów: olejowy do pochłaniania zapachów i węglowy do wyłapywania pary wytwarzanej podczas pracy urządzenia. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać filtry. Tylko wtedy będą działały skutecznie.

[banner id=”5416″]

Do czego można wykorzystać frytownicę?

We frytownicy można przygotować szereg dań, nie tylko frytki. Z powodzeniem można ją wykorzystać do przyrządzenia krewetek, kotletów, racuchów, faworków, a także innych smażonych mięs.

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *