Jak kontrolować pracowników w gastronomii za pomocą POSa?

Zastanawiasz się, jak zachowują się Twoi pracownicy, kiedy nie ma Cię w lokalu? Nie wiesz, czy trzymają się wyznaczonych godzin albo czy wystawiają właściwe rachunki? Teraz możesz mieć to pod kontrolą, nawet gdy nie ma Cię na miejscu. Pomoże Ci w tym system POS. 

Czas pracy pod kontrolą

Jak sprawdzasz u siebie w lokalu, czy Twoi pracownicy trzymają się ustalonych godzin pracy? Zapewne masz listy pracownicze, ale one nie mówią nic więcej, poza tym w jakim dniu dana osoba była na zmianie. Natomiast jak sprawdzić, kiedy ktoś zrobił sobie przerwę albo czy się spóźnił? 

Wszystko to możesz sprawdzić w systemie POS, dzięki funkcji rejestrowania czasu pracy. Każdy pracownik przychodząc na zmianę musi zalogować się do systemu, a na końcu zmiany wylogować. Dzięki temu system pokazuje ile dokładnie pracownik przepracował godzin, ile wynoszą jego przerwy, a także, ilu gości, jakie rachunki, oraz które stoliki obecnie obsługuje.  

Więcej na temat efektywności pracy osób w gastronomii pisaliśmy we wpisie: Jak mierzyć produktywność pracowników w biznesie gastronomicznym? na stronie siecigastronomiczne.pl

Sprawdź szczegóły

Analiza raportów kasowych

Dzięki systemowi POS możesz na bieżąco kontrolować codzienne raporty kasowe. Pozwala to zapobiegać ewentualnym nadużyciom ze strony personelu. Każdego dnia możesz sprawdzać przeprowadzone transakcje i kontrolować, czy transakcje gotówkowe na pewno były zapłacone gotówką. Monitoruj to każdego dnia, a będziesz mieć pewność, że każdy z pracowników wykonuje swoją pracę właściwie. Dodatkowo, aplikacja na telefon POSowner pozwala również skontrolować obecny utarg, a także średnią utargu z ostatnich trzech miesięcy. 

Kontrola pracowników na kuchni

System POSbistro posiada rozbudowany moduł magazynowy, który pozwala na większą kontrolę pracowników na kuchni. Dzięki tym funkcjom zyskujesz bieżącą kontrolę nad przychodami i rozchodami produktów, co pozwala na sprawdzenie, czy towar nie ginie w trakcie procesu dostawy lub przygotowywania dań. Częsta kontrola stanów magazynowych będzie doskonałym motywatorem dla pracowników do utrzymania odpowiednich ilości produktów w restauracyjnej spiżarni. 

New call-to-action

Niezapowiedziane inwentaryzacje

System POS pozwala także przeprowadzać niezapowiedziane inwentaryzacje. Dzięki technologii możesz przeprowadzić je w kilkadziesiąt minut, bez zaangażowania personelu. Regularna inwentaryzacja pozwoli Ci sprawdzać, czy pracownicy utrzymują odpowiednie ilości produktów na magazynie, czy nie zużywają zbyt dużo składników lub nie… zabierają ich sobie do domu. 

Ogranicz dostępy pracownikom

W systemie POS możesz stworzyć indywidualne konto dla każdego pracownika i nadać konkretnej osobie wyłącznie te uprawnienia i dostępy, jakie chcesz by posiadała. Warto z tego korzystać, bo możesz odgórnie ustalić, które osoby pracujące na POSie, mogą udzielać zniżek klientom i na jakie kwoty. Dzięki temu pracownicy nie będą tego nadmiernie wykorzystywać. 

Więcej na temat zarządzania zespołem w gastronomii dowiesz się ze wpisu: Jak mierzyć produktywność pracowników w biznesie gastronomicznym?

New call-to-action

Magda Okaz

Na co dzień łączę doświadczenie zdobyte w pracy w gastronomii oraz w marketingu, by tworzyć kreatywne treści internetowe dla restauratorów. Poprzez komunikację w mediach społecznościowych podpowiadam, jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by zarządzanie biznesem było proste i wygodne. W wolnym czasie zagłębiam się w świat historii true crime i psychologii.

Magda Okaz has 75 posts and counting. See all posts by Magda Okaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *