Wigilia firmowa – jak ją zorganizować?

Zorganizowanie wigilii firmowej może okazać się wyzwaniem nie tylko dla osoby, która zajmuje się szukaniem odpowiedniej restauracji i doborem menu. Dla właścicieli lokali gastronomicznych zarządzanie rezerwacjami w  okresie świątecznym może stanowić nie lada problem. Na szczęście mamy na to kompleksowe rozwiązanie – Moduł Rezerwacje.

Grudzień to gorący czas dla restauracji, które organizują firmowe wigilie – może się zdarzyć, że spotkania tego typu odbywają się nawet co kilka dni. Do tego dochodzą zwykłe wizyty Gości – oni również chcą być pewni, że znajdzie się dla nich miejsce. 

Oprócz rezerwacji stolika obsługa restauracji musi udźwignąć ciężar przygotowania specjalnego menu, w odpowiedniej ilości i z uwzględnieniem osobistych preferencji uczestników spotkania. Nie wydaje się to być szczególnie trudne – w końcu informacje o wybranych daniach powinny być przesłane do kierownika sali dużo wcześniej. Jednak problem pojawić się może w przypadku, gdy decyzje co do menu są przekazywane z opóźnieniem, organizator wydarzenia zmienia zdanie w ostatnim momencie lub zasypuje restaurację lawiną dodatkowych pytań. Nawał obowiązków i informacji może przerosnąć nawet najlepiej zorganizowanego pracownika, a nie zapominajmy, że mowa tu nie o jednej wigilii, ale o całym sezonie spotkań firmowych, które odbywają się praktycznie jedna za drugą!

New Call-to-action

Do tego wszystkiego dochodzi kwestia podziału sali i rezerwacji odpowiednich miejsc dla uczestników kolacji i dla pozostałych gości lokalu. Siedzenie całymi dniami na słuchawce to nie warunki, w których dobrze czuje się pracownik gastronomii. Przekazywanie informacji każdemu członkowi zespołu na temat tego, gdzie kto siedzi i które miejsca są wolne zajmuje dodatkowy czas i spowalnia cały proces organizacji kolejnego z rzędu spotkania. 

Na szczęście nasz system POS nie został stworzony tylko do zamawiania i wydawania jedzenia. W odpowiedzi na potrzeby klientów został wzbogacony o Moduł Rezerwacje, który pozwala przenieść cały proces tworzenia i obsługi rezerwacji do aplikacji, a przez to wygodnie nią zarządzać. Jak to się dzieje? Prosto, łatwo i przyjemnie:

 1. Modułem Rezerwacji można zarządzać zarówno z poziomu tabletu sprzedażowego, jak i Panelu Administracyjnego. Kelner w prosty sposób przechodzi do zakładki Rezerwacje, w której widnieją wszystkie informacje na temat zaplanowanych wizyt wprowadzonych do systemu.


   
 2. System umożliwia dodawanie uwag do rezerwacji. W prosty sposób można wybrać salę, przydzielić stolik, określić liczbę osób lub zmienić status rezerwacji.
   
   
 3. W sekcji Rezerwacje online możliwe jest sprawdzenie rezerwacji zrealizowanych za pomocą aplikacji DirectBistro. Złożenie przez klienta rezerwacji spowoduje wyświetlenie na ekranie tabletu niebieskiej ikony komunikatu o rezerwacjach online.
    
   
 4. W organizacji pracy lokalu pomagają również notyfikacje o zbliżających się rezerwacjach. Można ustawić ile minut przed rozpoczęciem rezerwacji, na tablecie sprzedażowym ma się pokazać powiadomienie o zbliżających się odwiedzinach gości.  


   
 5. Informacje o rezerwacjach są przechowywane w odpowiedniej zakładce. Kelner może w dowolnej chwili przejrzeć aktualne, zrealizowane, odwołane rezerwacje. 
    

Oprogramowanie sprzedażowe POSbistro pozwala też pobierać zaliczki, co ułatwia restauracjom organizowanie dużych imprez. Moduł Rezerwacje znacząco ułatwia planowanie obłożenia lokalu i radzenie sobie z salą pełną gości – szczególnie w okresie świątecznym. 

Jeśli interesują Cię inne zagadnienia związane z prowadzeniem lokali gastronomicznych, sprawdź naszą POSbistrową biblioteczkę. Regularnie publikujemy w niej poradniki, stworzone z myślą o restauratorach, osobach prowadzących kawiarnie czy foodtrucki.

PRZEJDŹ DO BIBLIOTEKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *