Wigilia firmowa – jak ją zorganizować?

Zorganizowanie wigilii firmowej może okazać się wyzwaniem nie tylko dla osoby, która zajmuje się szukaniem odpowiedniej restauracji i doborem menu. Dla właścicieli lokali gastronomicznych zarządzanie rezerwacjami w okresie świątecznym również może stanowić nie lada problem. Zobacz jak system POSbistro pomaga tworzyć rezerwacje w lokalu!

Wigilia firmowa w restauracji

Grudzień to gorący czas dla restauracji, które organizują firmowe wigilie. Może się zdarzyć, że spotkania tego typu odbywają się nawet co kilka dni. Do tego dochodzą zwykłe wizyty Gości – oni również chcą być pewni, że znajdzie się dla nich miejsce. Na szczęście system POSbistro oferuje kompleksowe rozwiązanie –Moduł Rezerwacje, o którym dowiesz się więcej z tego artykułu!

Oprócz rezerwacji stolików obsługa restauracji musi udźwignąć ciężar przygotowania specjalnego menu, w odpowiedniej ilości i z uwzględnieniem osobistych preferencji uczestników spotkania. Nie wydaje się to być szczególnie trudne – w końcu informacje o wybranych daniach powinny być przesłane do kierownika sali dużo wcześniej. Jednak problem pojawić się może w przypadku, gdy decyzje co do menu są przekazywane z opóźnieniem, organizator wydarzenia zmienia zdanie w ostatnim momencie lub zasypuje restaurację lawiną dodatkowych pytań. Nawał obowiązków i informacji może przerosnąć nawet najlepiej zorganizowanego pracownika, a nie zapominajmy, że mowa tu nie o jednej wigilii, ale o całym sezonie spotkań firmowych, które odbywają się praktycznie jedna za drugą!

kalkulator food cost

Do tego wszystkiego dochodzi kwestia podziału sali i rezerwacji odpowiednich miejsc dla uczestników kolacji i dla pozostałych gości lokalu. Siedzenie całymi dniami na słuchawce to nie warunki, w których dobrze czuje się pracownik gastronomii. Przekazywanie informacji każdemu członkowi zespołu na temat tego, gdzie kto siedzi i które miejsca są wolne zajmuje dodatkowy czas i spowalnia cały proces organizacji kolejnego z rzędu spotkania. 

Na szczęście nasz system POS nie został stworzony tylko do zamawiania i wydawania jedzenia. W odpowiedzi na potrzeby klientów został wzbogacony o Moduł Rezerwacje, który pozwala przenieść cały proces tworzenia i obsługi rezerwacji do aplikacji, a przez to wygodnie nią zarządzać. Jak to się dzieje? Prosto, łatwo i przyjemnie!

Rezerwacje w systemie POS

Modułem Rezerwacji można zarządzać zarówno z poziomu tabletu sprzedażowego, jak i Panelu Administracyjnego. Kelner w prosty sposób przechodzi do zakładki Rezerwacje, w której widnieją wszystkie informacje na temat zaplanowanych wizyt wprowadzonych do systemu.Dodawanie uwag i komentarzy do rezerwacji

System umożliwia dodawanie uwag do rezerwacji. W prosty sposób można wybrać salę, przydzielić stolik, określić liczbę osób lub zmienić status rezerwacji.
 

Rezerwacje online dla gastronomii

W sekcji Rezerwacje online możliwe jest sprawdzenie rezerwacji zrealizowanych za pomocą aplikacji DirectBistro. Złożenie przez klienta rezerwacji spowoduje wyświetlenie na ekranie tabletu niebieskiej ikony komunikatu o rezerwacjach online.
  

Powiadomienia o nadchodzących rezerwacjach

W organizacji pracy lokalu pomagają również notyfikacje o zbliżających się rezerwacjach. Można ustawić ile minut przed rozpoczęciem rezerwacji, na tablecie sprzedażowym ma się pokazać powiadomienie o zbliżających się odwiedzinach gości.  


 

Informacje o rezerwacjach są przechowywane w odpowiedniej zakładce. Kelner może w dowolnej chwili przejrzeć aktualne, zrealizowane, odwołane rezerwacje. 
 

Zaliczki i rozliczanie rezerwacji – wigilia firmowa

Oprogramowanie sprzedażowe POSbistro pozwala też pobierać zaliczki, co ułatwia restauracjom organizowanie dużych imprez. Moduł Rezerwacje znacząco ułatwia planowanie obłożenia lokalu i radzenie sobie z salą pełną gości – szczególnie w okresie świątecznym. 

Jeśli interesują Cię inne zagadnienia związane z prowadzeniem lokali gastronomicznych, sprawdź naszą gastronomiczną biblioteczkę. Regularnie publikujemy w niej poradniki, stworzone z myślą o restauratorach, osobach prowadzących kawiarnie czy foodtrucki.

system gastronomiczny


Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

One thought on “Wigilia firmowa – jak ją zorganizować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *