Jedzenie z internetu – co najczęściej zamawiają Polacy?

64% Polaków zamawia jedzenie z dostawą do domu lub pracy. 38% Polaków korzysta przy tym z serwisów internetowych czy aplikacji mobilnych. Ponad 1/3 Polaków zamawia posiłek z dowozem za pomocą smartfona czy tabletu. Co najczęściej zamawiają?

BLOG POSbistro - zamawianie z dostawą

Kto częściej zamawia jedzenie przez internet?

Zdecydowanie najczęściej zamawiają je mężczyźni (aż 64% badanych), w wieku 35-44 lat (prawie 35%), ale również Ci młodsi, w wieku 15-24 lata (30,1%) i 25-34 lata (31%).

Kobiety, choć rzadziej zamawiają, potrafią więcej zapłacić! Na pojedyncze zamówienie wydają średnio 44,29 zł (mężczyźni ok 2 zł mniej).

BLOG POSbistro - raport Foodpanda
Źródło: Foodpanda

Kiedy zamawiamy jedzenie przez internet?

Oczywiście w weekendy (aż 51% wszystkich zamówień). W tygodniu zamawiamy jedzenie przez internet dużo rzadziej (od 12-15%).

Co wybierają warszawiacy?

Według raportu sporządzonego przez Foodpanda (obecnie Pizzaportal) to nie pizzę najczęściej zamawiają mieszkańcy Warszawy! Zamówienie pizzy przez telefon czy internet przestało być dla nich atrakcją. Są ciekawi świata i nowych kuchni – co w takim razie wybierają? Prawie 30% użytkowników portali umożliwiających zakup jedzenia przez internet z Warszawy zamawia dania kuchni orientalnej.

BLOG POSbistro - kuchnia orientalna

A co na to mieszkańcy innych miast?

Mieszkańcy Krakowa, Poznania i Wrocławia najchętniej zamawiają potrawy kuchni włoskiej – najczęściej pizzę.

Zaraz po kuchni orientalnej i włoskiej możemy wymienić kuchnię tradycyjną – schabowy i żurek. Potrawy kuchni polskiej zamawia aż 20% użytkowników internetu w całej Polsce.

A Wy co najczęściej zamawiacie?

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: Foodpanda, materiały prasowe

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *