Świeżo i minimalistycznie – czyli królestwo wege w Krakowie!

Karma to kolejny ważny punkt na kulinarnej mapie Krakowa. Mini-restauracja wegetariańska zlokalizowana niedaleko ścisłego centrum, przy ulicy Krupniczej 12 to miejsce, o którym w ostatnim czasie dużo się mówi. Co wywołuje takie emocje? Zobaczcie sami!

BLOG POSbistro - Karma Kraków
http://www.karmaroasters.com/

Największą zaletą Karmy jest świeże jedzenie. Menu zmienia się codziennie i jest zapisywane kredą na tablicy. Restauracja przyciąga nie tylko wegan, ale również miłośników prawdziwej, organicznej kawy i oryginalnych wypieków. Prócz śniadań i lunchów oferuje również wieczorne kolacje z bogatym menu degustacyjnym, połączonym z degustacją naturalnych win.

[banner id=”5424″]

W mini-restauracji znajdziemy też bezglutenowe ciasta i własny chleb. Nie używają tam mikrofali i mrożonek, a jaja pochodzą od kur z wolnego wybiegu. Wszystkie rzeczy przygotowywane są od podstaw, codziennie na miejscu.

BLOG POSbistro - Karma Kraków
https://www.facebook.com/karmaroasters/

Restauracja jest raczej mała, gdyż w środku mieści się tylko kilka stolików i większych ław, ale taki właśnie był zamysł właścicieli. Całości dopełnia surowy wystrój wnętrza przypominający amerykańskie bary – ściany pokryte skutą cegłą, lada z betonu i masywne, drewniane blaty.

Przed podaniem jedzenia goście dostają arkusz papieru zamiast obrusa, a w oczekiwaniu na danie mogą przeczytać książkę lub gazetę z tutejszej biblioteczki.

Karma ma bardzo dobre recenzje na portalach takich jak Tripadvisor czy Zomato. Użytkownicy cenią ją przede wszystkim za niepoprawnie pozytywną obsługę (co w tym kraju nie przystoi!:)).

Polecają zupy, kremy (w szczególności krem z porów), tarty i kawę. Według recenzentów kawa w Karmie jest wybitna. Serwują tam kawę organiczną z londyńskiej kawiarni Union Coffee.

BLOG POSbistro - Karma Kraków
https://www.facebook.com/karmaroasters/

Przyznają, że ceny w Karmie świadczą o jakości, więc często tutaj wracają.

Dużą zaletą jest możliwość zamówienia połowy porcji i darmowe Wi-Fi, a rodziców ucieszy na pewno kącik do zabawy dla dzieci, gdzie maluchy mogą pobawić się w kucharza (mogą zrobić pluszową kanapkę lub pogotować w mini-garnkach).

To świetne miejsce na szybką przekąskę lub lekki obiad. Serdecznie polecamy i czekamy na Wasze opinie! 🙂

KARMA
Ul. Krupnicza 12/3; 31-123 Kraków
Godz. otwarcia: pon. – pt. 8.00-20.00, sob. i niedz. 10.00-20.00
www.karmaroasters.com/
www.facebook.com/karmaroasters/timeline

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: pl.tripadvisor.com; zomato.com; facebook.com/karmaroasters; karmaroasters.com

[banner id=”5004″]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *