Kimchi już dostępne w Polsce!

Kimchi to jedno z tradycyjnych i typowych dań kuchni koreańskiej. W Polsce najczęściej znane jako zupa Kimchi (kimchi jjigae). W Korei uznawane jest głównie za przystawkę, ale także składnik innych potraw. Do niedawna trudno było zdobyć prawdziwe kimchi, jednak w końcu produkt ten pojawił się w naszych sklepach!

kimchi1

Czym jest kimchi?

Kimchi to przede wszystkim kapusta pekińska, ale także inne warzywa: rzodkiew japońska, czosnek, papryka chili, cebula. Dodaje się także krewetki lub inne owoce morza, imbir, sól oraz cukier.

Podstawą smaku kimchi jest kiszenie (fermentowanie) warzyw z użyciem papryczki chili. Nadaje ona kapuście wyjątkowy, ostry smak. Wiąże się on niestety także ze specyficznym zapachem, dlatego kimchi przechowuje się w zakręconych słojach i specjalnych lodówkach.

kimchi2

Gdzie można kupić koreańską kapustę?

Gotową kapustę kimchi można było już wcześniej dostać w niektórych sklepach internetowych z azjatycką żywnością. Teraz na rynek wszedł nowy produkt – kapusta Kimchi firmy JiroSan według oryginalnego przepisu koreańskiego mistrza kuchni Jeongje. Kimchi od połowy stycznia można kupić już nie tylko przez internet ale także w sklepie, w samym centrum Krakowa.

Kimchi można zrobić też samodzielnie w domu, jednak potrzeba sporo cierpliwości ponieważ proces fermentacji zajmuje około 1-2 tygodnie.

kimchi3
http://www.jirosan.pl/

Skoro kimchi jest już dostępne w punktach sprzedaży to na pewno warto to wykorzystać i spróbować ugotować własną zupę lub inną potrawę z koreańskiej kapusty. Przepisy można znaleźć na stronie JiroSan.

Autor: Barbara Baran www.posbistro.com

Źródła:
http://www.jirosan.pl/; http://pl.wikipedia.org/wiki/Kimchi

 

 

3 thoughts on “Kimchi już dostępne w Polsce!

 • W którym sklepie w Krakowie można kupić gotowe KimChi?

  Reply
  • W Oriental Spoon, koło Starego Kleparza

   Reply
  • Rzeźnicza 1, Lubostroń 39, Węgłowa 1 ihttps://uploads.disquscdn.com/images/0a42bad0d542ca972c1ac4082566566449188c01757ba2da011c45205302f160.jpg

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *