Kobiety piją coraz więcej whisky!

Tylko 25% kobiet na świecie spożywa whisky, więc jak widać ten trunek jest ciągle częściej wybierany przez mężczyzn. Z badań jednak wynika, że z roku na rok, kobiety coraz częściej zamiast po wino sięgają po whisky.

alcohol-492871_640

Z czego wynika ta zmiana? 

Prawdopodobnie ma to związek z pojawianiem się w sklepach delikatniejszych whisky smakowych i aromatyzowanych. Po whisky sięgają głównie kobiety ze świata biznesu. Według psychologów, jest to pewnego rodzaju próba demonstracji siły i niezależności.

Ponad 30 lat temu w stowarzyszeniu Scotch Malt Whisky Society kobiety stanowiły jedynie 2 % wszystkich członków. Obecnie jest ich ponad 15%!

Z informacji opublikowanych przez Portalspozywczy.pl w Wielkiej Brytanii już 1/3 kobiet regularnie kupuje whisky. W USA współczynnik spożycia whisky przez kobiety jest wyższy o 37% (przez 2 lata wzrósł o 7%). W Polsce również kobiety coraz częściej wybierają whisky i burbony.

W Polsce, rocznie sprzedaje się aż 20 mln litrów whisky (w tym 200 tys. litrów single malt). Szacuje się, że w 2018 roku, rynek whisky w Polsce osiągnie 28 mln litrów (w tym single malt 1 mln) i to kobiety będą decydować o powyższych wzrostach.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *